avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1013 soluții astăzi
Forum Activitate laura01789

Activitate laura01789

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca in cazul atribuirii unui teren in folosinta gratuita unuia dintre soti, prin hotarare de consiliu local, teren destinat construirii unei locuinte, conform Legii 15/2003, celalalt sot are dreptul asupa acelui teren in cazul unui divort, in conditiile in care si autorizatia constuire este emisa tot pe numele celuilalt sot?
Buna ziua,
As vrea sa stiu care e modalitatea de incadrare corespunzatoare in gradul profesional si treapta de salarizare corespunzatoare avand in vedere urmatoarele :
sunt functionar public din anul 2000; dupa perioada de stagiu am fost incadrata in gradul profesional asistent, treapta 3, clasa III. Din acel an pana la absolvirea studiilor superioare, in anul 2008, nu s-a efectuat nici o evaluare a performantelor profesionale, astfel incat am ramas la nivel de asistent III, pana cand am terminat studiile superioare, cand s-a organizat examen pentru trecerea in clasa I. Cum se poate remedia situatia , astfel incat sa fiu incadrata corespunzator vechimii in administratie publica?
As vrea sa stiu daca in anul 2010 sunt aplicabile prevederile art. 227 din Codul de procedura fiscala - constituirea fondului de stimulente persoanelor cu atributii in administrarea creantelor fiscale.