avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1912 soluții astăzi
Forum Activitate OVIDIUMATEIAS

Activitate OVIDIUMATEIAS

Buna seara.

In urma unui proces castigat de noii in calitate de parat(10 ha de pamant certificat de proprietare,intabulat si hotarare judecatoreasca din anu 2011),am primit o citatie in calitate de parat Repus pe rol in vederea perimari.
Daca stie cineva ce inseamna asta si ce inplica asta i-as multumi.
o parte din locatari doresc acoperis de tigla ceilati spun ca obligatia lor este de a l repara cel existent/bitum,cel care a fost original din proiect.


Care este legea care reglementeaza aceste aspectea
Cat este baza de inpozitare la PFA.
Trebuie sa platesc si Pensie,Sanatate.
Menzionez am gasit de lucru vrea ca PFA plateste 900 EUR fix pe luna.

Merita asta ar fi intrebarea me a

.Multumesc mult.
Răspuns la discuția 10 ha
Multuimesc la totii este intabulat pe ea de vreo 3 ani de cand a murit mama sotiei .impozitu este platit de noii avem chitante
Conventia este de mana facuta si cu doii martori.Mersi
Discuție 10 ha
Buna Ziua,

daca cineva si-ar putea da cu pararea i -as multumi.
Deci pe scurt
Sotia a mostenit 10 ha de teren agricol,si -a despagubit fratii,titlu de propietate e pe numele iei ,deci totul OK,pana ieri 9 Junie cand a primit o citatie in calitate de parata la Judecatorie.Reclamantul pe care nu-l cunoatem nu la vazut nimeni vreodata la fata sutine ca ar fii cumparat terenul in 1998cu 11milioane de lei .In citatie era o copie a unei conventii intre mama sotiei si cumparatorul prezumtiv.

Nimeni nu stie de as ceva sotia spune ca reclamantul ar putea fii persoana caruia prin ani 1990-1997 a luat pamantu in asociatie .Nu stiu dar e ciudat.
Sunt din Timisoara si i-mi trebuie probabil un advocat bun.


Multumesc.:help: