avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Activitate mandy7000

Activitate mandy7000

Răspuns la discuția mostenire
imi cer scuye de intarziere dar fetele sau mai linistit in legatura cu apartamentul cred ca au inteles pana la urma care este dreptul lor si care este al meu acum astept sa se hotarasca si sa imi transmita ce hotarare au luat va multumesc
Răspuns la discuția mostenire
nu mati inteles tatal meu nu a fost casatorit legitim cu concubina si surorile vitrege sant doar a ei iar eu sant unicul copil al tatalui meu apartamentul este jumate al tatalui jumate al concubinei tatal meu are contract de vanzare cumparare pe jumatea lui iar eu miam facut succesiunea pe partea tatalui meu va multumesc anticipat
Răspuns la discuția pamant - vanzare parcela
da dar unchiu are 85 de ani si nu sa facut nimic din cea ce spuneti si cand spun ca a aranjat asa a facut pentru ca din ce spuneti dumneavoastra nu sa facut nimic unchiu nu este intabulat pe nici o parte din terenu de pe titlu si in actele care lea semnat unchiu la notar este mai mult decat apare in titlu de proprietate asta vreau sa spun nu cumva ce a facut respectivu se numeste inselaciune cu ajutorul notarului si al primariei va multumesc anticipat
am un unchi mai in varsta care are ceva pamant din care a vandut o parte iar persoana care la cumparat a aranjat la primarie si la un notar deoarece batranu nu este intabulat pe pamant ba mai mult respectivu a aranjat la notar si la primarie sa ia pamant mai mult decat apare la batran in titlu va rog sa ma lamuriti daca este legal va multumesc
Discuție mostenire
nu doamna eu sant singurul copil al tatalui meu iar concubina lui are 5 . 2 de care nu a avut grija si ia lasat de mici si alti 3 din alta casatorie care au ramas cu ea.iar eu ma lupt cu acesti trei copi pe apartament ,amenintanduma ca ma dau in judecata sa imi ia partea mea de jumatate pe care eu miam facut deja succesiunea.pe ceilalti doi nu vor sa ii anunte ca li se cuvine si lor ceva si ias anunta eu dar nu stiu cum sa iau legatura cu ei ca nu am nr de tel si nici o adresa
Răspuns la discuția mostenire
da dar ele vor sa ma dea in judecata sa imi ia si partea care imi revine mie tal meu nefind casatorit cu concubina ele spun ca nu am nici un drept acolo desi tatal meu a cumparat apartamentul si a adus toate inbunatatirile din el si mai sant doi copi ai concubinei pe care ele nu vor sa ii anunte zicand ca ea ia lasat de mici si nu a mai avut grija de ei
Discuție mostenire
am un apartament la care tatal meu a avut contract de vanzare cumparare pe jumate din el iar concubina lui pe cealalta jumate .Acum amandoi sant decedati si eu ma lupt cu surorile vitrege pe apartament. Va rog sa imi spuneti daca exista vreo solutie la problema mea,ele ma ameninta ca imi iau partea mea ,eu miam facut succesiunea pe partea mea ele nu si am auzit ca exista o lege care spune ca in termen de 6 luni nu face nimeni succesiunea pe jumatea cealalta imi revine mie .Va rog sa ma lamuriti .Va multumesc