avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1685 soluții astăzi
Forum Activitate sorin_man

Activitate sorin_man

Buna seara, am vrut sa facem cadastrul la o mostenire la care la masuratoare a iesit 50 m2 in plus.Am cerut in instanta recunoasterea celor 50m2 ca mostenire , dar am primit o hotarare ca terenul are in realitate 450 m2 si nu 400m2( in baza masuratori efectuate) , si nu s-a putut face cadastrul,ptr ca nu este recunoscut ca mostenire (proprietate).Am fost si cu 2 martori. Acum am facut o cerere ptr lamurirea dispozitivului. Mai am nevoie de avocat? in aceasta actiune?
in anul 2001 am facut un act de vanzare cumparare pentru un apartament in Bucuresti cu clauza viagera. Intre timp nefolosind actul,fiind intr-o folie de protectie , sa lipit foaie de foaie, ce as putea sa fac sa recuperez actul.
buna ziua,vreau sa fac cadastrul pentru un act de vanzare cumparare dar la masurat a iesit aproximativ 50 metri in plus,limitele terenului sunt facute de vreo 60 de ani,pe 400m2,fiind doar un singur mostenitor nu s-a facut decat mostenire,dar acum vrem sa facem un act de vanzare cumparare. Ce se poate face?
lucrez la particular (firma) de 3 ani ,cu contract de munca pe durata nedeterminata cu 8 ore de lucru ,si astazi am aflat de la colegi ca vom avea un nou contract(care va trebui semnat) cu 4 ore de munca,si nu vreau sa
semnez ce se poate intampla?multumesc.
Răspuns la discuția mostenirea
nu e graba dar parintii vor sa lase unuia singur, celor cu care sta in casa, ceilalti au casele lor, dar..... .care e cea mai simpla si ieftina optiune?
Discuție mostenirea
parinti traiesc dar suntem trei frati ce trebuie facut pentru a da mostenirea unuia singur