Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... contract cu 4 ore
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

contract cu 4 ore

lucrez la particular (firma) de 3 ani ,cu contract de munca pe durata nedeterminata cu 8 ore de lucru ,si astazi am aflat de la colegi ca vom avea un nou contract(care va trebui semnat) cu 4 ore de munca,si nu vreau sa
semnez ce se poate intampla?multumesc.
Nu va poate obliga sa semnati acel contract, insa va poate disponibiliza pentru restringere de activitate caz in care veti beneficia de masuri de protectie sociala sau sa vagaseasca motive pentru a va concedia disciplinar