avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Activitate dariaTM

Activitate dariaTM

Discuție adeverinta
as vrea sa stiu daca se poate trimite prin posta sau email adeverinta cu perioada acordarii indemnizatiei pentru crestere copilului eliberata de Agentia Judeteana pentru Prestatii Sociale?
Răspuns la discuția somaj dupa CCC
pot sa fac ceva daca angajatorul refuza??
Răspuns la discuția somaj dupa CCC
multumesc frumos
Răspuns la discuția somaj dupa CCC
se poate sau nu???
Discuție somaj dupa CCC
Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi despre cum ar trebui sa procedez in urmatoarea situatie:
Sunt in concediu pentru cresterea copilului pana in septembrie a.c. ,nu ma pot intoarce la serviciu deoarece nu am cu cine sa las copilul,locuiesc in mediu rural iar la gradinita doar de la 3 ani il pot duce as vrea sa stiu daca pot beneficia de ajutor de somaj dupa acesti 2 ani,cu conditia de a merge mai 30 zile la serviciu.As vrea sa stiu daca exista vreo lege care sa apere mamele care au aceasta problema. Ce ar trebui sa fac sa beneficiez de acest drept?
am nascut in septembrie dar inca nu beneficiez de indemnizatie crestere copil,se aplica sau nu noua lege????
am nascut in septembrie dar inca nu beneficiez de indemnizatie crestere copil,se aplica sau nu noua lege????
Răspuns la discuția sarcina
nu stiu cui sa ma adresez sa vad ce se poate face
Răspuns la discuția sarcina
Spitalul din orasul in care locuiesc.Este deja a doua oara cand mi se cere sa platesc analizele.Nu cred ca este corect asa ceva.Sub motivul ca nu mai au fonduri.
Răspuns la discuția sarcina
Firma la care lucrez sigur a platit CAS-ul .Altceva ma sfatuiti??