avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate anea gabriela

Activitate anea gabriela

Am 28 de ani si in anul 2013 imi expira cartea de identitate.Nu sunt in relatii bune cu ai mei si nu mai locuiesc la adresa din C.I.In cazul in care familia nu-mi da contractul de apatament pentru a-mi schima C.I.ce pot face?Ce alte acte imi trebuie?Nici unde stau cu chiri nu vrea sa-mi faca acte de flotant.In acest caz ce e de facut?Va multumesc
Am 28 de ani si sunt infiata de la varsta de 2 luni.In certificatul de nastere,sunt trecuti parintii adoptivi si locul de nastere Pitesti.In buletinul de la 14-24 de ani,locul de nastere este tot Pitesti.La varsta de 17 ani am aflat dintr-o gresala ca sunt adoptata.Cand am schimbat buletinul la varsta de 24 de ani,la locul nasterii nu mai scria Pitesti,ci Campulung(locul de unde am fost infiata).As dori sa imi spuneti ce nu e in regula:certificatul de nastere sau cartea de identitate?M-am gandit ca datorita avansarii tehnologiei,cand mi-a fost eliberata cartea de identitate la varsta de 24 de ani,a aprut si locul meu real de nastere.Oare se poate ca certificatul de nastere sa fie fals?
Sunt infiata de la varsta de 2 luni,iar in prezent am 28 de ani.Tatal meu a decedat in anul 2004,iar eu nu am facut succesiune in urma lui.Nu a avut nimic pe numele lui,apartamentul in care am locuit eu cu parintii mei,fiind doar pe numele mamei de fata.In prezent stau cu chirie ne-intelegandu-ma cu mama.As dori sa stiu daca mama vinde sau trece altcuiva din timpul vietii apartamentul,eu dupa moartea ei mai am vreun drept,copil infiat fiind?
Sunt infiata de la varsta de 2 luni.IN prezent am 28 de ani.Tatal meu a decedat in anul 2004 si nu am facut succesiunea.In anul 2006 m-am mutat de acasa cu chirie deoarece nu m-am mai inteles cu mama si nu am mai tinut legatura cu ea.familia mea adoptiva detine doua apartamente.Unul este mostenirea mamei de la parintii ei in urma decesului acestora,iar celalalt in care am locuit cu totii pana a murit tata,este pe numele mamei de fata.Cel din urma apartament este cumparat de parintii mei in anul 1973 in rate,in timp ce mama si tata traiau in concubinaj.In 1974,la data de 7 feb,au incheiat casatoria,locuinta ramanand si pana in momentul de fata pe numele mamei de fata.Tatal fiind decedat,iar eu nemailocuind cu mama,aceasta poate sa vanda sau sa treaca altcuiva vreunul din apartamente?CE drepturi am eu,copil infiat fiind cu acte in regula?Mentionez ca nu mai am frati sau surori.