Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... carte de identitate fara act de proprietate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

carte de identitate fara act de proprietate

Am 28 de ani si in anul 2013 imi expira cartea de identitate.Nu sunt in relatii bune cu ai mei si nu mai locuiesc la adresa din C.I.In cazul in care familia nu-mi da contractul de apatament pentru a-mi schima C.I.ce pot face?Ce alte acte imi trebuie?Nici unde stau cu chiri nu vrea sa-mi faca acte de flotant.In acest caz ce e de facut?Va multumesc
Gasiti un prieten/ruda care sa va ajute. Nu inseamna nici o obligatie pt ei, doar sa se prezinte cu actul de proprietate la politie.
Intre timp mai aveti 2 ani, timp in care puteti sa va impacati cu parintii.