avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Activitate anca_b37@yahoo.com

Activitate anca_b37@yahoo.com

Buna ziua,
Sper ca ma puteti ajuta, problema este in felul urmator: tatal meu este nascut in data de 26 iunie 1954, are in cartea de munca 39 de ani de serviciu.Ma intereseaza daca se poate pensiona anticipat , el avand acum 57 de ani si probleme de sanatate, un diabet diagnosticat. De asemenea ma intereseaza si actele de care avem nevoie pentru acest lucru.
Va multumesc!
O zi buna!
Am revenit cu o problema.Va rog sa-mi spuneti daca este legal ca o primarie sa hotarasca incetarea acordarii indemnizatiei de insotitor.Mama mea este insotitor pentru fratele meu care a suferit un transplant de cord.Daca aceasta hotarare nu este legala va rog sa-mi comunicati caile de contestare a ei.
Va multumesc!
Buna dimineata.Ma numesc Anca Birsan si am o nelamurire in legatura cu o problema privind inmatricularea masinulor pentru persoanele cardiace.fratele meu a suferit un transplant de inima si acum ,parintii au achizitionat o masina.Ar vrea sa o inmatriculeze pe numele lui, dar nu stim in ce masura sunt scutiti de plata taxei de inmatriculare si a impozitului.As dori un raspuns concret si rapid.
Va multumesc!