avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa inmatriculare auto

Buna dimineata.Ma numesc Anca Birsan si am o nelamurire in legatura cu o problema privind inmatricularea masinulor pentru persoanele cardiace.fratele meu a suferit un transplant de inima si acum ,parintii au achizitionat o masina.Ar vrea sa o inmatriculeze pe numele lui, dar nu stim in ce masura sunt scutiti de plata taxei de inmatriculare si a impozitului.As dori un raspuns concret si rapid.
Va multumesc!
Fratele d-voatra nu este scutit de plata taxei de poluare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto ksk2net ksk2net am auzit k pot recupera taxa auto,cu ajutorul unui avocat,pot da statul in judecata taxa fiind ilegala?????=D> (vezi toată discuția)
Înmatriculare auto Zo0 Zo0 Bună ziua, Aș dori să știu dacă trebuie să plătesc taxa de timbru în condițiile în care mașina este pe numele tatălui meu ... (vezi toată discuția)
Taxa de poluare castigata in instanta Drujescu Drujescu Buna ziua.Am gasit o masina neimatriculata si vanzatorul spune ca are taxa de poluare castigata in instanta.Masina se poate inmatricula pe numele meu desi ... (vezi toată discuția)