avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Activitate lumy81

Activitate lumy81

Buna ziua! Avem un SRL infiintat in 2015, fara activitate, cu 2 asociati, parti egale. Acum am nevoie sa schimb sediul social si sa introduc alti 3 asociati noi dar scotand unul din asociatii vechi.
Cum se procedeaza ? Pot face actele o singura data pentru ambele modificari ...sau separat ?
activitatea soc este 7112
va rog sa ma ajutati cu info privind cererile si actele necesare.
Multumesc!
Buna!

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu pasii necesari infiintarii unei asociatii, precum si functionarea acesteia.

Multumesc!
Buna ziua!
Sunt noua in domeniu, asa ca va rog sa nu aruncati cu pietre !!!!

Avem un SRL infiintat in 2002, care la momentul actual are 6 angajati si suntem pe profit. Nu avem datorii nicaieri si cred ( din ce am citit pe net) ca suntem eligibili pentru un mic proiect european. Codul CAEL este 7112. Noi am vrea sa cumparam ceva aparatura ( GPS) si o masina.
Va rog frumos sa-mi spuneti daca s-au deschis liniile de finantare pe acest CAEN.
Eu am mai citit pe aippimm.ro sau pe fonduri-structurale.ro, insa recunosc ca ma mai pierd in informatii.

Multumesc frumos!
Multumesc mult de tot pentru raspunsuri ! Ati fost foarte amabili.
Buna!
va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta(mentionez ca sunt super-extra novice in domeniu...asa ca fiti indulgenti chiar daca pun intrebari tampe): avem o firma cu sediul social acasa si dorim sa deschidem un punct de lucru. Sediul unde vrem sa deschidem punct de lucru este al unei societati ( care la radul ei are sediul social aici). Noi vrem sa facem un contract de comodat intre cele doua firme, insa am vazut pe net ca toate modele de ctr de comodat contin aceasta fraza : " Comodanții declară că spațiul pus la dispoziția firmei
……………………………………………………….
nu se suprapune cu sediul altei firme". Sa inteleg ca nu am voie sa fac ctr de comodat in aceste conditii ? ar trebui sa fac un alt fel de contract?
Sper ca am fost suficient de explicita si ca ma veti ajuta cu un raspuns prompt si elocvent.

Multumesc