avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Activitate dianabp

Activitate dianabp

Răspuns la discuția decont de cheltuieli
este vorba de administrator (asociat unic), firma nu are angajati
Discuție registre
reg unic de control si de evidenta fiscala pe ce cont le inregistrez? dar reg inventar si reg jurnal?

multumesc
Răspuns la discuția decont de cheltuieli
PRIN 462 NU MERGE?
ma poate lamuri cineva cum a ramas cu stabilirea unei activitati ca fiind independenta/dependenta? am un pfa la norma de venit de servicii it la diferiti clienti, unele contracte generand facturi lunare. sunt angajata si cu carte de munca la o universitate.

multumesc
Răspuns la discuția reg de evidenta fiscala
mai am o intrebare, daca firma s-a infiintat in mai 2010, impozit pe profit este 0, cum scriu un registru?
Răspuns la discuția reg de evidenta fiscala
unde scriu asta?
multumesc
buna ziua,

imi poate spune cineva monografia contabila in cazul unul decont de cheltuieli interne (a cumparat din banii lui cartus pt imprimanta si nu as vrea sa folosesc 4551)?
am cumparat registrul de evidenta fiscala. am numerotat filele, dar nu mai stiu daca se scrie ceva de genul "acest caiet contine 100 de file". se pune stampila firmei?

multumesc
buna ziua,

Un SRL fara angajati contracteaza un PFA pt servicii IT in UK. Cum fac contract intre ele (sunt anumite articole obligatorii). Pot sa mentionez ca, cheltuielile de cazare, transport sunt suportate de SRL? Sau e mai avantajos sa ma agajez direct pe SRL?

Multumesc