avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1621 soluții astăzi
Forum Activitate BUTU CLAUDIA

Activitate BUTU CLAUDIA

Daca sunt angajata de peste 12 luni dar cu 1 ora /minimul pe economie am drept la indemnizatie de crestere copil sau tr sa am un cumul de ore pe an?Multumesc
Trebuie cumva sa detin neaparat un curs in domeniul vanzarilor,ca sa pot deschide magazinul?
As dori sa deschid un magazin alimentar micut si m-ar interesa pasii ce va trebui sa-i urmez si eventuale aprobari.Este recomandat sa il fac cu PFA sau Inteprindere?Multumesc
Multumesc, In cazul Concediului cu plata ,depinde doar de doctorul de familie? Stiu ca da doar pe 5 zile daca nu stai internat mai mult,,care ar fi pasii tinand cont ca am fost sa intreb si nu a gasit solutie?. Concediul fara plata tine doar de angajator sau mai trebuie ceva dus chiar si de la doc.
Buna seara! Am o mare dilema in ceeace priveste iesirea din concediu de crestere al copilului.Luna aceasta copilul face 2 ani si ar trebui sa incep munca.Am fost internati luna noiembrie si acum in februarie/martie avem niste controale in urma carora suntem programati pentru operatie de hernie inghinala.As vrea sa stiu cum pot pleca de la munca fara demisie,,sau daca exista posibilitatea de a intra in somaj fara ca firma sa trebuiasca sa desfiinteze locul de munca,deoarece nu ar fi deacord.Mi-ar trebui aproximtiv 3 luni ca sa pot ramane cu bebe pentru recuperare si tratament..As dori cateva sfaturi sii in legatura cu concediul fara plata,,ce ar presupune sau cum pot cere.Multumesc