avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Activitate nija_val

Activitate nija_val

am fost lovit in organele genitale si a trebuit sa sufar operatie chirurgicala cu extirparea unui testicol.mi sa dat de la med legist 25 zile ingrijire medicale,dupa care am fost la reexaminare si mia scris pe spatele certifatului medicolegal inifirmitate fizica permanenta cu parafa si semnatura a doctorului. a inceput ancheta, am 2 martori care au dat declaratie exact cum sa intamplat si cum a lovit individul(deci totul e in favoarea mea).
eu va intreb daca intra sigur la art 182/ alin2 si cine da aceasta incadrare,pt ca am inteles ca ar dao sectia de politie si ca agresorul ar fii in mana cu politia.eu avnd absolut tot la mana inclusiv martorii.
Răspuns la discuția credit bancar de nevoi personale
dar la casa pot sa atenteze,pe casa sunt trecuti amndoi parinti si au hotarare definitiva ca este gastigata printrun proces.
va multumesc.
Răspuns la discuția credit bancar de nevoi personale
si prin instanta la ce ar putea sa se ajunga in cel mai rau caz?
am un credit de nevoi personale pe numele tatului la BCR facut acum 3ani,si de 1an si jumatate nu am mai platit ratele.
neau trimis somatii acasa,telefoane de la firma de recuperari si ni sa spus ca be da im judecata.le-am zis ca nu imi fac o rata mai mica si ei au zis sa la platesc suma in 2 ani care este de 42.000ron.nu stiu cum sa fac ,astept savand un teren care face cam 30.000ron si macar sa le dau aceasta suma si dupa care oi vede ce o mai fi.
ce ma sfatuiti in aceasta privinta si care sunt concsecintele. lumea vorbeste ca nu au ce sa imi faca cei de la recuperari. va rog autatima.
poi fapta s-a intamplat acum 3 sapt si nici macar nu a venit sa ma intrebe cum ma simt,el stiind ce se petrece cu mine.dar daca nu o sa fiu despagubit o sa faca puscarie sigur mai ales daca a mai avut si antecedente penale?
dar daca are vreun imobil pe numele lui si nu are lichiditati ce se intampla cu el pt ca nu vrea sa plateasca daune morale. se poate cere executare silita, sau daca nu face puscarie sigur.
d-ul POP SORIN mai am o intrebare pt dumneavoastra.daca acel individ are vreun imobil pe numele lui ce se intampla.si daca nu poate sa ma despagubeasca ce se intampla cu el face puscarie sigur?
eu cred ca el a intervenit sa ma scoata din spital deoarece la numai 2 zile de la operatie am fost externat fara niciun tratament dat la domiciliu.am fost la buc unde un dr mia dat tratamentul necesar.cam asta cred ca a fost cauza pt nr redus de zile.dar mai este nevoie sa solicit contraexpertiza medico-legala la mina minovici;eu am solicitat in plangere acest lucru
o persoana mi-a dat cu piciorul in testicule intentionat fara motiv si am avut nevoie de operatie,iar unul din testicule a trebuit sa mi-l extirpeze din cauza loviturii.deci este vorba de un organ scos.acest individ a mai avut antecedente penale,eu am martori care au vazut fapta si vreau sa stiu daca acest individ va face puscarie si imi va plati si daune morale.eu am specificat in plangere daune morale de 100.000ron si solicitarea sechestrului pe mobile si imobile. si mai vreau sa stiu daca mai are vreo importanta zilele medicolegale care sunt in nr de 25zile ceea ce este foarte putin si la ce art intru exact. va rog ajutatima va multumesc