Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... extirpare de organ
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

extirpare de organ

am fost lovit in organele genitale si a trebuit sa sufar operatie chirurgicala cu extirparea unui testicol.mi sa dat de la med legist 25 zile ingrijire medicale,dupa care am fost la reexaminare si mia scris pe spatele certifatului medicolegal inifirmitate fizica permanenta cu parafa si semnatura a doctorului. a inceput ancheta, am 2 martori care au dat declaratie exact cum sa intamplat si cum a lovit individul(deci totul e in favoarea mea).
eu va intreb daca intra sigur la art 182/ alin2 si cine da aceasta incadrare,pt ca am inteles ca ar dao sectia de politie si ca agresorul ar fii in mana cu politia.eu avnd absolut tot la mana inclusiv martorii.
este 182/2, cu siguranta. daca politia face ..., puteti merge mai departe, la procuror, la instante ...
FLORIN RADU, Avocat