avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1676 soluții astăzi
Forum Activitate alexandra007

Activitate alexandra007

Răspuns la discuția apartament cu centrala termica
Da tot 52 mp are, da a fost locuit.
Buna ziua.
La noi in bloc sunt repartitoare. Apartamentul nostru este la parter si ii pe colt, este un ap 2 camere, 3 persoane locuim in ea. Pe luna decembrie 2010 intretinerea la caldura a fost de 63 de lei, si cel care are repartitor a platiti 70 lei, diferenta cum se vede este de 7 lei. Se poate asa ceva? Mentionez ca noi avem centrala termica, adica platim si gazul + 63 lei. Va rog sa-mi explicati cum se calculeaza acceasta suma? Pe scara sunt inchise caloriferele, uscator nu avem...
Buna seara. As dori sa intreb daca fac un schimb de garsoniera cu un apartament cu 3 camere, eu avand garsoniera ce taxa trebuie sa platesc catre stat si aproximativ cat costa actele? Imobil situat in Cluj-Napoca garsoniera 26 mp si apartamentul 64 mp. Impozit trebuie platit de ambele parti? Multumesc
Buna ziua. Eu lucrez in invatamant, contractul de munca imi expira in 08.august.2010, dar o sa fiu angajata iar in 01.septembrie.2010. As dori sa va intreb ca din cauza perioadei 08.august - 01.septembrie e posibil sa nu mai primesc indemnizatie de copil, in caz ca raman insarcinata in perioada acesta?
Multumesc
Un imobil daca este de vanzare prin programul Prima Casa si dosarul clientului nu este aprobat de banca, ce urmari negative pot aparea pentru vanzator?