avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Activitate anaconda1

Activitate anaconda1

Răspuns la discuția pretul corect ?
iata un raspuns concret si la obiect.....multumesc EasyMouse
Răspuns la discuția pretul corect ?
Andreea Lisievici a scris:

anaconda1 a scris:
parea o chestie serioasa site-ul asta.

O "chestie serioasa" nu inseamna ca cineva e obligat sa raspunda miilor de subiecte zilnice. Cititi regulamentul de postare, deja l-ati incalcat.

este adevarat si-mi cer scuze pt. remarca dar nici nu-mi place cand sunt luat peste picior....ms.
Răspuns la discuția pretul corect ?
ooo
dar va rog nu va inghesuiti chiar toti cu raspunsul...cam atat cu promptitudinea pe aici,ce sa zic parea o chestie serioasa site-ul asta.
mai bine incerc in alta parte.
Discuție pretul corect ?
Buna,
am cumparat un televizor acum aproape 2 ani si care s-a stricat.Fiind in garantie si nemaiputand fi reparat,sevice-ul mi-a dat proces-verbal de negatie ca sa-mi dea magazinul banii inapoi .Am fost la magazin si cei de acolo au fost de acord cu restituirea sumei dar fara o actualizare,doar cat am dat pe el,bani cu care nu mai pot sa achizitionez acum un alt televizor in conditiile in care a crescut si TVA-ul si inflatia; intrebarea mea este daca procedeaza corect si ce pot face ?
Răspuns la discuția PARTAJ
asa ar fi varianta cea mai buna dar nu se poate pentru ca termenul de partaj este luna asta pe 29 :)
intreb pt un prieten....ca l-asi fi cumparat chiar eu :)
macar sa-l lamuresc ce v-a fi in continuare ca nici unul dintre soti nu au bani,nici macar pt intabulare.
pacat.
Discuție PARTAJ
buna,
lamuriti-ma va rog,ce se intampla cu locuinta in urma partajului daca nici unul dintre soti nu are banii necesari ca sa-i dea celuilalt ?
cine ramane in locuinta ?..daca ramane ?
specific ca locuinta nu este intabulata.
Răspuns la discuția Partaj corect
Va multumesc mult pt. raspunsul complet domnul Andronic.
Răspuns la discuția Partaj corect
a fost la un notar si acesta l-a sfatuit sa consulte un avocat despre procedura de partaj,de aceea am incercat aici cu intrebarile.Sper sa-si gaseasca un avocat...mi-ar fi placut sa-l ajut si eu cu un raspuns cat de cat.
Multumesc
Discuție Partaj corect
Buna,asi dori sa aflu cum se face partajul pentru o locuinta neintabulata ?
Cine stabileste valoarea ei si cum se imparte ?
Am un prieten in aceasta situatie care nu are acces la net si intreb pt el.
Multumesc anticipat.
Buna,asi dori sa stiu daca se poate vinde o locuinta neintabulata si eu ca si cumparator ce acte ar trebui sa fac pt. a fi in siguranta ?