avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PARTAJ
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PARTAJ

buna,
lamuriti-ma va rog,ce se intampla cu locuinta in urma partajului daca nici unul dintre soti nu are banii necesari ca sa-i dea celuilalt ?
cine ramane in locuinta ?..daca ramane ?
specific ca locuinta nu este intabulata.
Cel mai recent răspuns: anaconda1 , utilizator 10:49, 19 Octombrie 2010
Incercati sa il intabulati si apoi sa il vindeti si din suma realizata sa va indestulati fiecare.
asa ar fi varianta cea mai buna dar nu se poate pentru ca termenul de partaj este luna asta pe 29 :)
intreb pt un prieten....ca l-asi fi cumparat chiar eu :)
macar sa-l lamuresc ce v-a fi in continuare ca nici unul dintre soti nu au bani,nici macar pt intabulare.
pacat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fostul soț a încuiat sufrageria și a părăsit locuința comună. am dreptul să schimb butucul ușii fără să îi dau și lui o cheie? aura19731991 aura19731991 Buna seara.am divortat de 2 ani.dar nu am partajul facut.locuiesc cu baiatul meu in casa.baiatul e cu handicap accentuat.sotul meu a parasit locuinta comuna de ... (vezi toată discuția)
Modalitati de plata sulta loanabelciu loanabelciu Buna ziua, V-as ruga sa-mi spuneti ce modalitati de plata sunt acceptate in instanta pentru plata sultei (mai bine zis avem un apartament cu 3 camere ce ... (vezi toată discuția)
Se poate executa silit un imobil ipotecat? aiuritul aiuritul Buna ziua, In prezent am la activ un credit personal de 10.000 euro pe 4 ani pe care l-am garantat cu un imobil. S-a parea ca sunt in pericolul de a fi ... (vezi toată discuția)