Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PARTAJ
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PARTAJ

buna,
lamuriti-ma va rog,ce se intampla cu locuinta in urma partajului daca nici unul dintre soti nu are banii necesari ca sa-i dea celuilalt ?
cine ramane in locuinta ?..daca ramane ?
specific ca locuinta nu este intabulata.
Incercati sa il intabulati si apoi sa il vindeti si din suma realizata sa va indestulati fiecare.
asa ar fi varianta cea mai buna dar nu se poate pentru ca termenul de partaj este luna asta pe 29 :)
intreb pt un prieten....ca l-asi fi cumparat chiar eu :)
macar sa-l lamuresc ce v-a fi in continuare ca nici unul dintre soti nu au bani,nici macar pt intabulare.
pacat.