avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Activitate pytu26

Activitate pytu26

a-si dori sa-mi spuneti si mie cum reusec sa-mi i-au permisul inapoi dupa ce a fost retinut de politia germana pt ca am produs accident fara victime si cu alcolemie de 2,05 la mie.....a-si dori sa-mi spuneti unde ajunge permisul,la politia romana...la ambasada... s-au il ridic din germania dupa proces si daca o sa am proces si in romania.....va multumesc
Răspuns la discuția batuti de politie
va multumesc pt ajutor
A-si dori sa aflu si eu cum trebuie procedat atunci cand esti batut de catre politie,am scos certificat medico legal si nu stiu unde trebuie sa fac plangerea si impotriva cui a politiei sau a agentilor care ne-au agresat,va multumesc
Multumesc mult.Am omis sa scriu ca mai are si in grupa a II a,lucrati 2 ani si 8 luni.nici asa nu are sanse?
Buna seara,a-si avea si eu o intrebare in legatura cu pensionarea unui prieten,intrebarea ar fi daca se mai acorda grupa I de munca dobandita in perioada 1977-1993,(mai exact total grupa I ,15 ani si 10 luni),stagiul de cotizare fiind de 33 ani si 6 luni,iar la momentul de fata are varsta de 55 ani si 7 luni.Casa de pensii teritoriala spune ca nu se mai acorda grupa 1 din urma.Va rog frumos sa ma ajutati sa aflu daca este legal , avand nevoie de grupa1 pt pensionare.(Se incadreaza la iesirea la pensie tinand cont de grupa 1?)
Răspuns la discuția alcool la volan
va multumesc frumos,a-si avea sanse cu o cerere
Răspuns la discuția alcool la volan
si o alta intrebare daca a-si putea obtine dovada de circulare pana la solutionarea cazului.

Răspuns la discuția alcool la volan
merci,sper sa scap cu amenda
Discuție alcool la volan
salut,am si eu o intrebare....am fost oprit in alcool test 0.62........sangele prima proba 1.05....a doua 0.95.......dupa aceea recalculare.La recalculare 0.70,am 7 luni de cand stau iar acum surpriza dupa sosirea recalculari,politistul i-mi arata rezultatul de 0.70 si mai jos specifica IML-ul,ca este o discordanta intre primele probe si recalcularea.Politistul cere o alta recalculare la comisia IML.A-si dori sa-mi spuna cineva ce e de facut......va multumesc
ma poate ajuta ciniva cu unraspuns........a m fost testat cu alcooltestul,rezultatul 0.62........iar la sange prima proba 1.05....a doua 0.95..politia ma trimite la recalculare sa vada cat aveam cand a m fost oprit bautura fiind in scadere.Vreau sa-mi spuna cineva cum procedez,ce declar ca a m mancat sa nu-mi iasa peste 1.05