avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate bucu

Activitate bucu

buna
am o problema am avut o datorie la o banca 2000ron
am platit pana acum1600ron. data trecuta a sunat o doamna sa platesc intreg si numai ntreg suma datorata 480 ron si cu asta gata. am platit din 480 ron 200 numai atata am. acum am primit un sms ca calea amabila a fost stopat si dosarul e la executor, deoarece nam platit intreaga suma . e posibil asta??? ajung la executor sau executare silita????
Răspuns la discuția ce parere aveti
sub numele bucu foarte urgent gasiti toata situatia e mai concreta astept opiniile
Discuție ce parere aveti
azi m fost la banca sa interesez situatia pe care am scriso ieri seara o doamna de la o banca a spus ca e de la banca spune sa platesc 700 ron in caz contrar luni o sa fiu executat , la banca au spus azi ca trebuie sa platesc 1700ron atata e in calculator doaqmna a spus 2800ron. am intrebat la banca ca trebuie neaparat sa platesc 700 ron, raspunsul a fost daca a spus doamna in teefon da. am mai intreba ca merge asa azi nu platesc si luni vin si execut ? in banca au spus un mic da.
na cum e acuma ce sa fac??? in 2007sept am facut cardul dar am uitat sa intreb ultima plata, oare nu e prescris?banca comunica daca era prescris sau cum e????
Răspuns la discuția foarte urgent
o sa merg azi la banca sa vad dacafigurez la ei sau la un recuperator sa vad situatia o sa mai scriu multumesc
Răspuns la discuția foarte urgent
multumesc parerile
sunt tare ingrijoata am copil mic si nu vreau sa vina exec. la mine luni si de aceea am intrebat parerile
Răspuns la discuția foarte urgent
pai nu gaseam am cautat chitanta era de mult si cred ca lam aruncat . banca poate sami spuna cand am efectuat ultima plata sau daca este pesris???? sau de unde sa aflu situatia ???
Răspuns la discuția foarte urgent
pe cartela scrie customer since 2007 expire 09/11
Răspuns la discuția foarte urgent
am gasit ceva acum
in 30 06 2010 am primit un extras de la banca limita overdraft 0, data expirarii overdraft nu scrie nimic, sold 0, sold final -1, sume necolectate la data extrasului 000, sume blocate 000
ce parere aveti<<<<?????????????
Răspuns la discuția foarte urgent
daca nu ma insel in 2007 luna oct am facut contractul cand am folosit ultimul banut amintesc ca am depus in cont300 ron dar numi amintesc luna dar a fost in inceputul anului 2008
cred ca inca nu e prescris si de aceea sun ei tot mi mult si laore tarzii21 20 nu e abuziv eu cred ca banca e deschis pana ora 6 si ei sun la 21 20
na daca inca nu e prescris ce sa fac??? bine ca sunteti voi iti multumesc sincer luni poate sa vina cineva la mine executor? ca sotul meu nu stie si o sa am probleme cu el daca afla, mentionez contractul e fcaut inaintea casatoriei
Răspuns la discuția foarte urgent
in somatie a fost scris cam 15 zile de cand am primit ca am 24ore sa platesc altfel vin si execut imobilelesau popriri altceva nu au scris .actul de imprumut nu am nu stiu unde am puso demult in 2007 am cerut banii acestia 1400ron a fost in 2007 cam 2 salarii pus pe cardul meu. nici in 2008 nu am mai platit dar nu stiu exact ult. plata efectuata de unde sa interesez asta????doamna a spus ca e de la banca respectiva cu care am facut contractul.mam speriat tare, ce sa fac????