avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate alexia deacu

Activitate alexia deacu

Buna ziua!
am si eu o mica intrebare:daca pe data de 11 mai a.c. mi-am dat demisia,in cat timp este obligat angajatorul sa-mi elibereze fisa de lichidare,eventual garantia materiala? Eu am tot insistat dar ma mana de fiecare data,iar de garantie imi spune ca mi-o va da dupa ce se va face inventar,dar nu se stie cand va face acest lucru
. Ce pot face in aceasta situatie,tinand cont ca eu sunt asteptata cu actele la firma unde m-am angajat de curand?
Răspuns la discuția pensie anticipata
Si daca implineste 56 de ani in 2014,mai poate iesi la anticipat?
sau se iese la anticipat pana la 1 ianuarie 2014?
Răspuns la discuția pensie anticipata
Buna ziua!
Este nascuta in 7 iulie 1958,da!
Răspuns la discuția pensie anticipata
As vrea sa va mai intreb daca mama are 52 de ani si vechimea in munca de 35 de ani la cat va iesi la pensie anticipat?
Va multumesc!
Buna ziua!
As dori sa imi calculati si mie cand va iesi tatal meu la pensie stiind de la el urmatoarele date:are varsta de 58 de ani,35 de ani vechime in munca din care 14 ani de grupa a doua.
In speranta ca ma veti ajuta sa-l multumesc pe tatal meu ,va multumesc anticipat la randul meu!
O zi placuta in continuare!
Discuție al doilea copil
Buna seara!
Imi permit sa va deranjez si eu cu o intrebare: daca in timpul concediului de crestere a copilului pe perioada de 2 ani raman insarcinata si nasc inainte ca acesta sa se termine,ce se va intampla? Indemnizatia de la primul copil va fi suspendata?
Mi se va mai acorda indemnizatie si pentru cel de-al doilea?
Va multumesc anticipat!
buna ziua!
am si eu o nelamurire
am nascut in data de 20 iunie
acum sunt in concediul postnatal
am avut parte de 51 de zile de prenatal,iar acum mai am de luat 75 de zile de postnatal
am inceput sa imi realizez dosarul pentru primarie ,dar inca nu am dat spre completare adeverinta catre angajator si nici declaratia nu am depus-o
as dori sa stiu daca e vreo problema daca am depasit cele 42 de zile in care trebuia depusa declaratia
va multumesc anticipat