avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1428 soluții astăzi
Forum Activitate ioana0606

Activitate ioana0606

Răspuns la discuția Neplata pensiei alimentare
Va multumesc mult pentru raspuns.
Buna ziua,

Sunt divortata din anul 2006,am un baietel din acea casnicie nascut in anul 2004, si fostul meu sot nu a mai platit pensia alimentara de 7 luni de zile.Am inteles ca in momentul de fata este la puscarie.Legea il poate obliga sa achite pensia alimentara copilului chiar daca este arestat????

Va multumesc
Răspuns la discuția Proces CEDO
Multumesc mult pentru raspunsul dumneavoastra.Chiar m-am mai linistit acum.=D>:">
Răspuns la discuția Proces CEDO
Ba chiar pe toate le-am tradus,pentru ca luni trebuie sa trimita actele la CEDO:(#-o.Acum ce pot face?????Nimic:(((((
Răspuns la discuția Proces CEDO
Multumesc mult pentru raspuns.M-am chinuit atat de mult sa i le traduc eu ...#-o, si acum sa inteleg ca are nevoie de un translator autorizat X-(#-o#-o#-o
Discuție Proces CEDO
Buna seara,

Am si eu un amic foarte bun ,care Curtea de la CEDO i-a acceptat dosarul si acum trebuie sa trimita toate actele.Am inteles ca trebuiesc traduse in limba engleza,dar intrebarea mea este urmatoarea.Trebuiesc si legalizate sau sa aibe stampila unui translator autorizat???
Astpt un raspuns de la dumneavoastra.

Ioana
Buna ziua,
Doresc sa aflu si eu unde pot face o plangere Asociatiei de Proprietari,a blocului in care locuiesc,deoarece la 2 luni,domnul Administrator al blocului in care locuiesc ,ne pune la apa calda 12 mc in plus ,iar la apa rece cate 30 mc in plus.Nu am piscina in apartament ca sa o umplu cu apa si nici nu las apa curgand si eu sa plec de acasa.X-(
Am facut in nenumarate sesizari ,la Presedinta blocului,cu nr de inregistrare,dar fara nici un folos.
Va rog sa ma indrumati unde as putea sa cer ajutorul.Nu este posibil asa ceva.
Va multumesc.
Ioana