Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Neplata pensiei alimentare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Neplata pensiei alimentare

Buna ziua,

Sunt divortata din anul 2006,am un baietel din acea casnicie nascut in anul 2004, si fostul meu sot nu a mai platit pensia alimentara de 7 luni de zile.Am inteles ca in momentul de fata este la puscarie.Legea il poate obliga sa achite pensia alimentara copilului chiar daca este arestat????

Va multumesc
In inchisoare fiind,nu poate fi obligat sa plateasca pensia deoarece nu realizeaza venituri licite.

andymaurul
Va multumesc mult pentru raspuns.