avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1464 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Apa trecuta in plus pe lista de plata
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Apa trecuta in plus pe lista de plata

Buna ziua,
Doresc sa aflu si eu unde pot face o plangere Asociatiei de Proprietari,a blocului in care locuiesc,deoarece la 2 luni,domnul Administrator al blocului in care locuiesc ,ne pune la apa calda 12 mc in plus ,iar la apa rece cate 30 mc in plus.Nu am piscina in apartament ca sa o umplu cu apa si nici nu las apa curgand si eu sa plec de acasa.X-(
Am facut in nenumarate sesizari ,la Presedinta blocului,cu nr de inregistrare,dar fara nici un folos.
Va rog sa ma indrumati unde as putea sa cer ajutorul.Nu este posibil asa ceva.
Va multumesc.
Ioana
Cel mai recent răspuns: Adriantot , moderator 21:34, 13 August 2010
Daca ati sesizat in scris, tot in scris trebuia sa primiti raspuns in cel mult 30 zile, cu explicatiile de rigoare..
Pastrati numarul de inregistrare si mergeti la primarie, la biroul care se ocupa de asociatiile de proprietari din tot orasul ... reclamati si acolo, aratati consumul dvs si cel facturat.
Faceti o sesizare la primarie. In acelasi timp insistati la presedintele asociatiei sa va raspunda, precum si la administrator sa va justifice acest plus de apa.
Totusi poate ne spuneti si noua ce va raspuns presedintele macar verbal.
Aveti apometre si sunt citite lunar?
Numai dumneavoastra personal vi se pune o cantitate de apa in plus sau tuturor apartamentelor?
Nu cumva a fost o avarie si s-a hotarat sa se imparta cumva pierderea de apa in 2-3 luni tuturor?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consum trecut gresit la apa rece alina_25 alina_25 Pe luna ianuarie 2021 cat si pe luna februarie 2021 pe listele de plata a intretinerii am fost trecuta cu 9 mc la apa rece in luna ianuarie si 7 mc pe luna ... (vezi toată discuția)
Cat costa apa la intretinere la bloc? andreiSRR andreiSRR Locuiesc intr-un bloc unde consumul de apa este mixt, adica unii locatari au apometre (mai putin de jumatate), altii (inclusiv eu) nu au, inca. In primul ... (vezi toată discuția)
Pierderi de apa LucianSandu LucianSandu Buna ziua Daca ma puteti lamuri cu o problema... Asociatia de proprietari are pierderi la apa si aceste pierderi se pun la plata pentru fiecare ... (vezi toată discuția)