Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Apa trecuta in plus pe lista de plata
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Apa trecuta in plus pe lista de plata

Buna ziua,
Doresc sa aflu si eu unde pot face o plangere Asociatiei de Proprietari,a blocului in care locuiesc,deoarece la 2 luni,domnul Administrator al blocului in care locuiesc ,ne pune la apa calda 12 mc in plus ,iar la apa rece cate 30 mc in plus.Nu am piscina in apartament ca sa o umplu cu apa si nici nu las apa curgand si eu sa plec de acasa.X-(
Am facut in nenumarate sesizari ,la Presedinta blocului,cu nr de inregistrare,dar fara nici un folos.
Va rog sa ma indrumati unde as putea sa cer ajutorul.Nu este posibil asa ceva.
Va multumesc.
Ioana
Daca ati sesizat in scris, tot in scris trebuia sa primiti raspuns in cel mult 30 zile, cu explicatiile de rigoare..
Pastrati numarul de inregistrare si mergeti la primarie, la biroul care se ocupa de asociatiile de proprietari din tot orasul ... reclamati si acolo, aratati consumul dvs si cel facturat.
Faceti o sesizare la primarie. In acelasi timp insistati la presedintele asociatiei sa va raspunda, precum si la administrator sa va justifice acest plus de apa.
Totusi poate ne spuneti si noua ce va raspuns presedintele macar verbal.
Aveti apometre si sunt citite lunar?
Numai dumneavoastra personal vi se pune o cantitate de apa in plus sau tuturor apartamentelor?
Nu cumva a fost o avarie si s-a hotarat sa se imparta cumva pierderea de apa in 2-3 luni tuturor?