avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1151 soluții astăzi
Forum Activitate rosca bibi

Activitate rosca bibi

Am facut ocontestatie la i.n.e/m.r.c.m dupa sistare pensiei de boala ,am primit raspuns dupa 5 luni ,bine inteles un raspuns nefavorabil ca doar cor la corb nu-si scoate ochii,as vrea sa stiu daca urmatoarele diag.se afla H.G400/2001,insuficienta cardiaca stadi 2,cardiopatie ischemica dureroasa ,angina pectorala de efort,hipertensiune arteriala cu ric crescut ,extra sistole ventriculare,gusa polinodulara,ma intereseaza aceeste pentr a sti daca pot sa actinez in judecata decizia i.n.m.r.c.m si daca o sa am un castig de cauza
Am facut contestatie la decizia de taiere pensiei de invaliditate la casa de pensii asa cum scria pe decizie si am primit raspuns ca trebuia sa fac la institut la bucuresti ca ei au dispus incetarea pensiei Am facut alta contestatie la bucuresti si aș vrea șa știu in cat timp trebuie sa primesc raspuns a fosf trimisă pe 27 septembrie si primită pe 1 oct la Buc.,ca daca nu primesc un raspuns favorabil as vrea sa merg in instanta
Buna ziua.La primul mesaj nunam primit nici un raspuns sper sa primesc acum.Am facut contestatie la decizia de taiere apensiei de invaliditate si am primit urmatoru raspuns,sa fac contestatie la institut la bucuresti pentru ca ei au sistat pensia dar pe prima decizie pe care am primito specifica clr ca contestatia se depune in termen de 30 de zile la casa de pensi.As vrea sa stiu care este procedura corecta.Va multumesc