avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Activitate adrianp55

Activitate adrianp55

Am o mare rugaminte.Locuiesc intr-un apart. propietate personala de trei ani.De trei ani sunt deranjat atat ziua dar mai ales noaptea de vecinul de deasupra mea.Acesta inchiriaza apart. anumitor persoane care au aceiasi meteahna de trei ani.Apart este neintretinut cu totu invecit,incepand de la robinetele de apa,instalatia electrica,dar mai ales parchetul care scartaie ca in filmele de groaza.Ziua mai este cum este,dar noaptea este insuportabil.Acest chirias umbla prin casa facand parchetul sa trosneasca insuportabil.M-am rugat de el si de propietar sa respecte programul de somn,noaptea de la ora 22 la ora 7.Au ras de mine,spunandu-mi ca nu am se sa le fac.Acest chirias nu are forme legale pentru acest apart.Dar nici propietarul nu are niciun contract de inchiriere a apart.Sunt disperat,fiind cardiac nu mai pot suporta.M-am culcat in sufragerie,dar face la fel.Ce pot sa-i fac legal acestui nesimtit,care m-a exasperat.Imi vine sa-i dau in cap pentru felul cum se comporta si cum rade de mine.Vreau sa merg la politie cu o sesizare scrisa.Invatati-ma sa fac una la care sa nu poata replica.Multumesc.
Discuție AUTOR!
Am o mare rugaminte.Locuiesc intr-un apart. propietate personala de trei ani.De trei ani sunt deranjat atat ziua dar mai ales noaptea de vecinul de deasupra mea.Acesta inchiriaza apart. anumitor persoane care au aceiasi meteahna de trei ani.Apart este neintretinut cu totu invecit,incepand de la robinetele de apa,instalatia electrica,dar mai ales parchetul care scartaie ca in filmele de groaza.Ziua mai este cum este,dar noaptea este insuportabil.Acest chirias umbla prin casa facand parchetul sa trosneasca insuportabil.M-am rugat de el si de propietar sa respecte programul de somn,noaptea de la ora 22 la ora 7.Au ras de mine,spunandu-mi ca nu am se sa le fac.Acest chirias nu are forme legale pentru acest apart.Dar nici propietarul nu are niciun contract de inchiriere a apart.Sunt disperat,fiind cardiac nu mai pot suporta.M-am culcat in sufragerie,dar face la fel.Ce pot sa-i fac legal acwstui nesimtit,care m-a exasperat.Imi vine sa-i dau in cap pentru felul cum se comporta si cum rade de mine.Vreau sa merg la politie cu o sesizare scrisa.Invatati-ma sa fac una la care sa nu poata replica.Multumesc
Am fost pensionar pe caz de boală din anul 2008 păna in august 2010.Comisia de revizuire am avut-o în aprilie a.c,de la care am primit aviz favorabil pâna în 2011. În august am constatat că pensia nu a mai fost depusă pe card.De la casa de pensii mi s-a spus că am fost căutat acasă pentru a fi verificat dacă sunt plecat din ţară să lucrez în străinătate,şi nu am fost găsit.De aceea trebuie să merg din nou la comisie,pentru a confirma că nu sunt plecat din ţară.Menţionez că nu am primit nimic şi nici nu au trimis ceva.Acolo,stupoare,aceiaşi doctoriţă care mi-a pus aviz favorabil în aprilie,a constatat că sun bun de muncă?Mi-a spus ca este ordin de la Guvernul Boc,ca toate pensile pe caz de boală care vin selectate de la Bucureşti să fie întrerupte,pe motiv că m-am facut bine şi pot lucra.Mi-a mai spus că pot să fac alt dosar pentru gradul 3(eu am avut gradul 2).I-am zis medicului să-mi dea gradul 3.Bineîţeles că nu a vrut.Am făcut tensiune 20 de era să mor de necaz.Disperat am plecat la Forţele de muncă şi ajutor de şomaj.Acolo am primit altă lovitură,mi s-a spus că nu pot beneficia de şomaj şi nici de ajutor social.Cât despre locuri de muncă nici vorbă.Poate mă puteţi îndruma ce să fac cu aceşti nenorociţi.Vreau să nu mă las intimidat şi umilit de acest Guvern criminal care a produs cel mai mare genocid posibil prin tot ce face.Mulţumesc.