avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate florina67

Activitate florina67

Este adevarat.Ne-am mutat acum mai multi ani in aceasiitoareta casa pentru a avea liniste. Nu deranjam pe nimeni, dar nici nu dorim sa fim deranjati. Suntem probabil mai dificili fiind mai in virsta(pensionari) Intrebarea era la ce sa ne asteptam in continuare, deoarece chiar ne deranjeaza perspectivele viitoare
Ar fi mult mai lunga explicatia de ce nu sunt de acord, chiar daca imi izoleaza peretele.Toatea masinile care vor aprovizona acest magazin vor stationa la noi in poarta,(cum se intampla|) si acum) deoarece in fata magazinului nu vor putea deoarece acolo este trecere de pietoni si trotuarul este foarte ingust. Mai mult manipularea ambalajelor se vor face sub geamul nostr
Buna seara,
Locuiesc la casa,dar am un perete comun cu un vecin ce doreste acordul meu pentru a deschide un spatiu comercial. Nu doresc sa-i dau acordul deoarece activitatea de magazin presupune, trafic, galagie,manipulari de ambalaje,etc.ocat
Am fost convocati prin intermediul unui avocat la conciliere, dar in continuare doresc sa imi mentin parerea. Ce ma sfatuiti?
1.daca societatea emitenta a biletelor la ordin are sediul in bucuresti, girantul are sediul in cluj-napoca si beneficiarul are sediul tot in cluj-napoca, biletele la ordin se pot investi cu formula executorie la judecatoria cluj-napoca?
2.in cite exemplare se depun, si care sunt taxele de timbru?

Multumesc
Răspuns la discuția succesiune
a murit.Nu m-am exprimat corect.Si acuma se deschide succesiunea.Cei 3 copii mostenitori sunt de acord ca locuinta sa fie a nepoatei.Se poate trece direct pe ea in cadrul partajului voluntar.Este singura nepoata din partea celor 3 mostenitori.
Discuție succesiune
tata cu trei copii, numai unul este casatorit si are un copil.doreste sa lase mostenire locuinta numai nepoatei si restul averii in mod egal celor 3 copii.Copii sunt de acord sa respecte dorinta tatalui si locuinta sa ramana nepoatei.La succesiune se poate intabula direct pe nepoata locuinta?