avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Activitate asime

Activitate asime

buna seara, cum se decade din drepturile parintesti un tata care apare doar cu numele pe certificatul de nastere al copilului ,nu contribuie cu nimic sub nici o forma la cresterea lui si are probleme cu alcoolul.
Discuție vanzare casa
acum 3ani prietenul meu cu care am si un copil de 3ani si-a vandut apartamentul pentru a incepe constructia unei case pe un teren apartinand mamei mele,aceasta a fost construita dar nefinalizata,acesta find si stadiul actual,autorizatia de constructie a acestei case este pe numele mamei ea fiind si proprietara terenului pe care a fost construita .in prezent eu si prietenul ne-ma certat iar el ma ameninta ca va vinde aceasta constructia mentionata mai sus ,se poate face ceva in acest sens?multumesc anticipat.
sunt absolventa a universitatii spiru haret ,facultatea de drept forma de invatamant la distanta promotia 2008,de la sediu mi s-a spus ca nu mai este necesar sa dau examenul de licenta dar in presa scrisa au aparut alte informatii,ma poate ajuta cineva cu o informatie,multumesc anticipat.