avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate popescu 07

Activitate popescu 07

pe numele cui a fost platit impozitul acelei case?
Răspuns la discuția buna seara
am cumparat o proprietate cu antecontract de vanzare cumparare, prin acest antecontract ne-am obligat ca ne vom ocupa noi de toate demersurile ptr obtinerea titlului si realizarea cadastrului in termen de un an dupa care vom face actul de vanzare cumparare. acum 2 luni au venit de la primarie si au masurat i-am rugat sa imi dea si mie un nr de inregistrare la prefectura cand va depune documentatia. nu mi l-a dat nici acum imi spun ca nu stiu ce avize trebui sa ia de la cadastru si inca nu au nr. de inregistrare. ce pot face? am primit procesul verbal de punere in posesie in baza acestui proces verbal s-a realizat antecontractul de vanzare cumparare
Discuție buna seara
va rog ma puteti sfatui si pe mine cum sa fac sa pot obtine un titlu de proprietate, mai exact cum sa fac ca primaria sa depuna documentatia necesara ptr obtinerea unui titlu de proprietate la prefectura?
Răspuns la discuția buna ziua
nu prea ar fi recomandat sa cumpere alt cineva pentru noi, ei oricum vor vinde pentru ca au niste probleme
Răspuns la discuția buna ziua
pai da dar stiti este in gradina noastra.............
Răspuns la discuția buna ziua
bun o sa urmaresc dar am inteles ca dureaza mult pana se emite un titlu de proprietate ce ma sfatuiti sa fac pentru a putea sa platesc restul terenului si sa am cat de cat certitudine ca atunci cand se va emite titlul ei se vor prezenta sa semneze un act de vanzare cumparare?
Răspuns la discuția buna ziua
nu s-a emis titlu nu stiu daca primaria a parcurs mai departe procedura
Răspuns la discuția buna ziua
au depu deabia acum cu mine de mana pana acum nu au facut nimic
Răspuns la discuția buna ziua
da au depus
Răspuns la discuția buna ziua
da a fost colectivizat