avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Activitate valentin19

Activitate valentin19

buna ziua,sant o mamica care am nascut pe 16 martie. in concediul prenatal am intrat pe 15 -02-2011. am inteles ca sant obligata sa-mi iau 45 de zile dupa ce nasc iar dupa aceea pot intrerupe prenatalul si sa intru cu indemnizatia de crestere a copilului.se poate asa sau trebuie sa termin cele 128 de zile si dupa accea intru. cu indemnizatia? va multumesc mult.
va multumesc mult
buna ziua ,sant o viitoare mama de gemeni si asi dori sa tiu daca voi primi suma de 600 de lei +200 alocatia pentru fiecare copil si ce lege prevede asta in caz ca nu voi primi suma ,am inteles ca trebuie sa dau in judecata statul ca sa pot primi suma pentru fiecare copil va multumesc mult!
am o intrebare privind indemnizatia pentru cresterea copilului. in curand o sa fiu mamica a doi gemeni si vreau sa stiu daca o sa iau indemnizatia pentru fiecare copil si ce trebuie sa fac pentru asta (si cat mai este indemnizatia}
Discuție pensia de urmas
am o intrebare legat de pensia de urmas mama mea este pensionara pe caz de boala. in noembrie face 60 de ani si iese de drept poate opta pt. pensie de urmas a mamei sale daca da ce trebuie sa faca