avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1810 soluții astăzi
Forum Activitate 0748347308

Activitate 0748347308

Răspuns la discuția imprumut

Va mulțumesc pentru atenția acordata și vreau sa menționez ca hârtia de mana este scrisa de cel căruia i-am împrumutat bani,este specificat în ea numele celui căruia i-am dat bani ,adresa lui,seria și numărul buletinului de identitate,de cine este eliberat BI,suma primita ,data când a primit bani,se specifica ca bani sunt sub forma de împrumut de la mine.
Discuție imprumut
Am făcut greșeala sa împrumut cuiva o suma de bani ,pe baza unei harti de mana ,în care, acea persoana specifica ,ca a primit acea suma de bani de la mine. Acum nu mai pot recupera acei bani de la persoana respective. Exista vreo cale prin care sa mai pot recupera acei bani?Daca cineva îmi poate da un sfat ii mulțumesc anticipat.
Răspuns la discuția preaviz demisie
in legea 53/2003 Codul muncii art,79(4) ,preavizul nu poate fi mai mare de 15 zile calendaristice pentru salariatii cu functii de executie, de ce in CMI este prevazut 20 de zile lucratoare
Discuție preaviz demisie
ce prevede preavizul in cazul demisiei de 20 zile
Discuție curatela
cate curatele poate avea o persoana
Răspuns la discuția contract de intretinere
daca la depunerea cereri la instanta de tutela,mi se aduce la cunostinta ca si fratele meu a depus o asfel de cerere ,cum se varezolva cererea?
Răspuns la discuția contract de intretinere
ce demersuri ar trebui sa fac pentru obtinera tutelei
Răspuns la discuția contract de intretinere
nu ma deranjeaza ca vrea sa faca acest contract , dar sunt convinsa ca o face pentru apune stapanire pe bunurile mamei si nici de cum de dragul ei
Răspuns la discuția contract de intretinere
in cazul ca se face acel contract de intretinere sau cv , mai egzista vreo cale sa il atac si in ce mod
Răspuns la discuția contract de intretinere
precizez ca mama nu stie sa scrie (nu poate) ,daca o intrebi cum o cheama , nu stie sa raspunda ,in general nu iti raspunde la niste intrebari esentiale (nu stie sa spuna cati ani are,cati copii,numele copiilor), aramas cu aceate sechele in urma infartului cerebral