avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters167247

Activitate ContSters167247

Răspuns la discuția Lozinci la moda
Ma primiti si pe mine?!

Dati un leu pentru-Ateneu...:">
Răspuns la discuția propaganda homosexuala ?
In general, poate ati observat, se vorbeste foarte mult despre ceea ce nu exista.

Se vorbeste despre pace de pe marginea transeelor.

Se vorbeste despre "hai sa fim mai buni" in timpul sarbatorilor pentru ca se stie ca in restul anului nu prea ne intereseaza...si brusc ne amintim ca ar trebui...desi asta nu tine de timpul fizic.

Se vorbeste despre toleranta privind homosexualitatea, tocmai pentru ca aceasta toleranta este inca la un nivel foarte scazut.

Se vorbeste, se vorbeste...Da, e propaganda. Numai ca pentru a avea un efect benefic, in acest caz, ar trebui sa se foloseasca de mijloace mai discrete.

Atunci s-ar putea numi educatie (sexuala sau nu...de fapt nu despre sex vorbim), nu propaganda.

:luck:


Răspuns la discuția Kitsch
Da, e filozofia prostului gust. Are adepti. Are principii. Are reguli, culori, marimi si nu in ultimul rand are un scop!

[ link extern ]

O critica e constructiva daca nu pierde din vedere nici unul din adevaruri (alindividului sau al comunitatii) si urmareste lucrarea unora asupra altora intr-un proces ce nu-ti ofera comoditati interioare si nu te scuteste de erori:"creatia mea place maselor, implicit e proasta; place artistilor - neaparat ebuna". Principalul beneficiu al procesului amintit este apararea fanteziei siindividualitatii, cea mai amenintata dintre valorile secolului acesta: "in fata aceea ce am facut eu, oamenii intirzie privind: deci exist


:luck:
Exista la O.N. de Statistica o carte cu coduri CAEN descrise in mod amanuntit.

:luck:
Răspuns la discuția Kitsch
Am inceput sa iubesc kitsch-ul. Imi poate dezvalui multe lucruri!

Kitsch-ul e o adevarata filozofie.

Filozofia omului care devoreaza tot ceea ce este frumos in jurului lui (ca unde altundeva si ce altceva...:slap:) si adapteaza acest frumos "noului lui necesar".

Sa fiu mai explicita:
- am nevoie de asta...indiferent de fond (forma si scopul conteaza);
- vreau sa expun o idee despre ceva care probabil nu ma pasioneaza, si despre care nu am reusit sa citesc prea multe (nu conteaza forma, scopul conteaza)
- dau un copy paste...nu conteaza modul...poate nu am inteles nimic din toata discutia ...indiferent care ar fi ea...(trebuie sa ma remarc cu ceva)

Ehheii...putem lua aranjamente, permutari, combinatii... conform formulelor matematice...
Asta da demonstratie pentru kitsch...unul adevarat!


:hm:Am inteles in sfarsit...scopul conteaza!

:luck:
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
Buna dimineata!

argument;)

logic
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
[ link extern ]
:kissing:
[ link extern ]
:)
[ link extern ]

&Don't Lose My Number

[ link extern ]
Adverbul restrictiv a devenit mai permisiv...(de cand cu democratia)

...a fost decat...




**************************************************



=D>sa fie de la stress?!


Stai...sa o luam incet...Stiu ca l-am pus bine...pe undeva...Sigur era aici! Cred ca ieri l-am vazut...ca doar n-am vedenii...Aaa...nuuu....l-am lasat la banca! Daaa...Ca mi l-a cerut idioata aia...De parca nu m-ar cunoaste....Si normal: m-am enervat si l-am lasat acolo...Ba nuuu...ca la administratie l-am avut...Si acolo am fost dupa ce am venit de la banca...M-am si amuzat de cate buletine stau in geam, asteptandu-si ....Mai sa fie...Ce daca l-am ratacit? Fac altul si gata! Nu stiu de ce nu m-oi fi gandit de la inceput...Nu-l mai caut...Nici nu mai imi pasa...Apare el cand o sa vrea...


Subiect: Pierdut Buletin(gasit dupa depunerea actelor)

Mi-am pierdut buletinul, iar pentru ca trebuie in curand sa plec din tara(neavand pasaport) am depus imediat actele pentru un nou buletin.
As vrea sa stiu daca as putea sa anulez actele, pentru ca probabil noul buletin nu o sa iasa pana in data cand am programata plecarea?



Vrei sa imbunezi pe cineva?! Cauta in el picatura de Dumnezeire. Sigur vei reusi.

:luck:
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
Multumesc mult, Liviu.:)Ne auzim. Nu plec, stai linistit. E drog site-ul asta! Chiar daca pentru asta ar trebui sa:

Moving Mountains
[ link extern ]
:yes: