avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Activitate andro.andreea

Activitate andro.andreea

Răspuns la discuția FRAUDA OKAZII.RO
treaba nasoala e ca oricat ai vrea sa-ti faci dreptate uneori chiar nu se poate.milionul ala nu merita osteneala,greseala dv doar fapta
Răspuns la discuția suflet de mama
multumesc.da desigur parintii imi pot oferi spatiu,cu jobul e mai greu.tatal nu e implicat aproape deloc in cresterea lui,cu putina exagerare le mai da cu alcoolul,asta nu ar fi un motiv?si pt ca doar eu fara ajutorul nimanui l-am crescut cu dragoste si nu dau nici un exemplu negativ.suntem tineri dar firea mea e asa facuta sa nu accepte nici macar o palma care deja mi-a dat-o
Discuție suflet de mama
am 23 de ani si un copil de 2 ani impliniti.sotul are un servici f bun si castiga f bine.eu sunt casnica.din pricina unor neintelegeri am ajuns sa dezvoltam un subiect mai putin placut intr-o casnicie si anume -divortul-poate nu ar fi asa dureros dar prezenta copilului care pt mine e totul,agraveaza f mult situatia.ma meninta ca in cazul unui divort imi va lua copilul pt ca are servici si bani de intretinere si eu nu,apartamentul e pe numele lui.nu stiu cum sa fac de teama sa nu-mi pierd copilul.multumesc
multumesc mult pt raspunsuri.suma ceruta de ea e mult prea mare ,iar cea oferita de parintii mei nu-i convine cu toate ca este poate mai mult peste pretul real.pe cai legale ar dura si costa prea mult,asta este parerea ei.cu toate ca este mostenitoare are vreun drept sa intre in casa fara voia si stirea tatalui meu?am chemat si politia deoarece nu o mai putea calma nimeni,binentele fiind sambata ,week-end nu s-a deplasat nimeni.
pe numele celor 4 frati.
buna ziua.povestea mea este atat de incurcata si de lunga incat imi e foarte greu sa o explic cat mai bine ca sa intelegeti.bunicii mei de pe tata au decedat acum mai bine de 10 ani iar casa in care am crescut a ramas celor 4 frati.(cel mai mare a decedat)acum fara un act legal fratele si sora tatalui vor parte la casa dar camerele care vor ei .dc?cu ce drept?a fortat usa si a intrat in casa peste mama si a amenintat-o ca o bate si o da afara din casa.casa are 2 camere si trebuie impartite in 4(urmasii fratelui decedat cedeaza in favoarea tatalui meu).inca nu s-a deschis nici un proces,nu s-a facut nimik legal,o femeie la pensie singura si cu un cec gras vrea o camera de la un om care abia are cu ce sa-si plateasca datoriile.vreau sa stiu poate sa imparta casa cum vrea ea ?ii poate da afara pe parintii mei?multumesc