avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1367 soluții astăzi
Forum Activitate arnoldada

Activitate arnoldada

Răspuns la discuția problema cu comisioane banci
Am fost la banca si a primit sotul meu un ex cu actul aditional unde am observat ca costul total al creditului este o suma care nu se regaseste in contractul meu cu banca.V-as ruga sa mi spuneti daca banca prin actul aditional poate sa mi modifice dobanda din dobanda fixa in dobanda variabila si daca nu semnez actul aditional. Am uitat sa va spun ca atunci cand a primit actul aditional a trebuit sa scrie pe el ca a primit un exemplar personalizat spre informare si a semnet de din jos-ul textului mai sus amintit,asta nu inseamna ca a semnat actul aditional,nu?
Am un credit pe 10 ani cu rata fixa si mi s-a spus de la banca ca comisionul de risc devine comision de administrare cont.Precizez ca in contractul meu de credit am un comision de administarre separat decat cel de risc.Ii legal ce fac ei?Si ce trebuie sa fac? Multumesc anticipat.
Am un credit pe 10 ani cu rata fixa si mi s-a spus de la banca ca comisionul de risc devine comision de administrare cont.Precizez ca in contractul meu de credit am un comision de administarre separat decat cel de risc.Ii legal ce fac ei?Si ce trebuie sa fac? Multumesc anticipat.
Am un credit pe 10 ani cu rata fixa si mi s-a spus de la banca ca comisionul de risc devine comision de administrare cont.Precizez ca in contractul meu de credit am un comision de administarre separat decat cel de risc.Ii legal ce fac ei?Si ce trebuie sa fac? Multumesc anticipat.