avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1667 soluții astăzi
Forum Activitate carpov

Activitate carpov

Răspuns la discuția alocatie monoparentala
dar copilul nu este pe numele meu, si exista un barem al venitului dupa care se da aceasta alocatie sau numai faptul ca s-a recasatorit a dus la pierderea acestui drept?
buna ziua ,am o ontrebare cu privire la alocatia monoparentala.sotia are un copil minor din alta casatorie de cateva luni s-a casatorit cu mine.acum intrebarea este daca isi va pierde dreptul la alocatia monoparentala?????
Răspuns la discuția recuperare autovehicul
r.gabi a scris:

In sentinta de condamnare se face vorbire despre masura indisponibilizarii luate de politie ?

nu se face referire la autovehicul ,am vorbit cu organul de politie care s-a ocupat de caz si mi-a spus ca trebuie sa iau legatura cu procurorul care s-a ocupat ca sa elibereze o hotarare asupra autovehiculului
buna ziua.,am avut o problema cu un auto neinmatriculat si condus fara permis ,s-a terminat cazul am primit pedeapsa si acum cui trebuie sa ma adresez pt recuperarea autovehiculului?precizez ca a fost indisponibilizata la sediul politiei pe durata cercetarilor si nu este furata...multumesc mult!!!
Răspuns la discuția conducere fara permis
sotia bineinteles ca stie si nu inteleg `````In concursul de infractiuni se aplica pedeapsa cea mai grea la care se poate adauga un spor ````` ???
Răspuns la discuția conducere fara permis
am colaborat cu organele de urmarire penala ,nu am antecedente penale,fapta s-a intamplat acum 4 ani si abia acum am procesul de atunci m-am si insurat
buna ziua
am si o intrebare cu privire la pedepsele care se aplica celor ce nu isi vad de treaba lor:acum 4 ani am fost prins de organele de politie langa o masina pe care o cumparasem in aceeasi zi ,motorul nu functiona masina era parcat eu nici nu ma aflam la volanul acelei masini,problema e ca cel ce mi-a vandut masina a luat nr de inmatriculare in italia pt radiere eu am cumparat alte nr de romania cu scopul de a inmatricula vehiculul pe nr acelea grav e ca le-am si montat pe masina iar politistii cand au verificat numerele nu corespundea8u cu marca masinii .in fine mi-au facut dosar penal si acum trebuie sa ma prezint in instanta incadrarea juridica au facut-o si conducere fara permis a unuivehicul; fara numere si cu numere false.intrebarea mea este ce pedeapsa voi primi?????????????:((