Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... alocatie monoparentala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

alocatie monoparentala

buna ziua ,am o ontrebare cu privire la alocatia monoparentala.sotia are un copil minor din alta casatorie de cateva luni s-a casatorit cu mine.acum intrebarea este daca isi va pierde dreptul la alocatia monoparentala?????
sigur ca si-o va pierde.
dar copilul nu este pe numele meu, si exista un barem al venitului dupa care se da aceasta alocatie sau numai faptul ca s-a recasatorit a dus la pierderea acestui drept?