avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 732 soluții astăzi
Forum Activitate anny_marry

Activitate anny_marry

Dar se vor plati platile pt cartea de munca?adica cas,somaj,adica nu este scutita si de aceste plati?
Buna ziua,am un angajat care are handicap grav si cum nu m-am mai intalnit cu situatia asta as dori sa stiu cum trebuie sa procedez,mi-a adus certificatul de incadrare in handicap,unde trebuie sa il trimit si ce specificare sa fac in contractul de munca,care e diferenta intre un salariat normal si unul cu handicap,ce acte trebuiesc facute,dati-mi macar un punct de start,va multumesc!
Discuție preaviz
Marturisesc ca mi-am gasit un post mai bun si as dori ca in perioada de preaviz dupa ce mi-am dat demisia sa imi iau concediu de odihna care nu este intreg de la inceputul anului,se poate?
Răspuns la discuția persoana cu handicap
va multumesc si sper sa rezolv problema!
Răspuns la discuția persoana cu handicap
unde trebuie sa depun certificatul de handicap pt scutire de impozit?(mentionez ca doamna contabila de la firma unde sunt angajata nu stie,nu a avut un astfel de caz,si vreau sa obtin cat mai multe informatii ca sa pot beneficia de aceste drepturi
Buna ziua,sunt o persoana cu handicap grav,si doresc sa ma angajez,in aceste conditii care sunt drepturile mele,si cele ale angajatorului,si cui trebuie sa ma adresez ca sa le aplic?Va multumesc