avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate Maria Radu

Activitate Maria Radu

Multumesc!
Buna ziua,
Cu ce articol de intocmeste decizia de incetare a CIM in cazul salariatilor unei societati aflate in insolventa,ei fiind deja in preaviz din data de 04.09.2013?Mentionez ca nu s-a facut concediere colectiva.
Multumesc!
Răspuns la discuția Contract promisiune -vanzare
Multumesc frumos pt raspunsuri!
Buna seara,
As dori sa intreb daca este posibil sa se intocmeasca de catre un notar azi 08.09.2011 un contract de promisiune de vanzare pt un apartament cu data din anul 2007 pus sub sechestru de catre finante actualmente ,cu care sa pot opri scoaterea lui la licitatie?
Va multumesc!
Răspuns la discuția Taxa auto
Va multumesc!
Am vb azi si cu avocatul care ne reprezinta si ne-a spus acelasi lucru.
o zi buna!
Discuție Taxa auto
Buna seara,
Intrebarea mea este daca se mai poate recupera taxa auto pt o masina inmatriculata de noi,acte depuse la tribunal cu prima infatisare in octombrie 2011 dar saptamana trecuta am vandut masina?
va multumesc!
Răspuns la discuția Data iesirii la pensie
Buna ziua,
Tot o intrebare legata de pensie am si eu daca ma puteti ajuta.
Tatal meu a implinit 58 de ani pe 19,11,2010, are 40 de ani lucrati.Intrebarea este daca la vechime se tine cont si de stagiul militar si daca poate beneficia de pensie anticipata?
Va multumesc!
Buna dimineata,
Va multumesc pt raspunsuri!
Data platii este 28,02,2010.
Incercam oricum sa demaram toata procedura in instanta si vom vedeam ce va fi! Speram sa fie bine .
Buna ziua,
In decembrie anul trecut s-a stabilit taxa de prima inmatriculare in suma de 8200 lei pe care am achitat-o in luna februarie.Am aflat destul de tarziu ca s-ar putea recupera aceasta taxa si am depus cerere de restituire la finante in luna septembrie 2010.Ieri ne-a venit raspunsul,bineintele negativ,motivul fiind depasirea celor 30 de zile in care puteam contesta decizia de impunere a taxei.
Intrebarea mea este daca avem sanse sa o recuperam,continuand procedura in instanta cu un avocat?
Mentionez ca sunt din Tg.Mures.
Va multumesc anticipat!