avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1885 soluții astăzi
Forum Activitate tofancatalin

Activitate tofancatalin

Răspuns la discuția Anulare factura primita
in concluzie asta ar cauza probleme destul de mari
Răspuns la discuția Anulare factura primita
da, aici e problema ca am inregistrat-o in contabilitate
Răspuns la discuția Anulare factura primita
pai nu exista nimic decat factura, fara receptie, fara contract, fara nimic doar factura si atat
la stat sunt platite toate taxele aferente aclei valori respectiv tva si impozit pe venit si nici alte solduri restatnte nu avem in afara de ala
Răspuns la discuția Anulare factura primita
nu am semnat pe factura sau confirmare de primire
respectivul trebuia sa execute acele lucrari doar ca nu le-a executat da acum nu mai vrea sa faca stornare la factura ca cica nu mai poate face nici un act pe firma.
si sa stingem acel sold printr-un instrument pe care sa il gireze el si sa imi inapoieze suma, respectiva, ceea ce ar insemna evaziune, ca daca nu vin lichidatorii peste mine.
Răspuns la discuția Anulare factura primita
factura a fost trimisa prin posta iar intre noi nu exista vreun contract sau proces verbal de receptie nimic
si pe factura nu sunt trecute datele vre unui delegat
buna ziua,
am primit o factura de la o socitate pentru niste servicii pe care nu le-au executat niciodata iar acestia acum pretind ca a-s avea acea datorie fata de ei. cum e de procedat in aceasta situatie?
Discuție taxa de poluare
daca imatriculeaza o masina din afara un veteran de razboi este scutit de taxa de poluare?
si in cazul in care te adresezi direct instantei?poate fi ceva in neregula?
pai functionarilor publici nu li se aplica legea 188/1999 si aolo nu e prevazut nici un termen...
si daca nu am facut asta in termen ce pot sa fac?