avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1173 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters170898

Activitate ContSters170898

Vreau sa-mi infiintez un SRL cu un singur asociat in Bucuresti si caut o firma de consultanta care sa se ocupe de TOATE hartiile care trebuie depuse la Registrul Comertului , INCLUSIV declaratiile de la notar( declaratia pe proprie raspundere, specimenul de semnatura, rezervarea de nume), obtinerea avizelor de mediu, avizului sanitar, etc, plus intocmirea/ depunerea actelor la Administratia Financiara. ABSOLUT tot. Mentionez ca firmele de consultanta cu care m-am intalnit pana acum nu preiau DECAT actele pentru depunerea acestora la ONRC. Cu alte cuvinte preiau doar un sfert din job contra sumei de 600RON( suma care cuprinde si taxele actelor de la ONRC), DUPA CE tot eu ma duc la notar sa aduc declaratiile de mai sus. Iar mai departe ma priveste. Cu acel act constitutiv obtinut treaba nu este terminata. Cine si-a constituit firma si a intalnit o astfel de firma de consultanta sau avocat care sa se ocupe de absolut tot rog sa -mi dea si mie datele de contact. Multumesc anticipat!
Exista vreun contract de confidentialitate care poate fi incheiat intre firma de traduceri si traducatorul care presteaza traducerea pentru client in cazul in care clientul cere in mod expres acest lucru pentru protejarea continutului traducerii? Cat despre contractele de prestari servicii interpretariat sau de un volum mai mare de traduceri pe perioada mai lunga, biroul de traduceri e obligat sa aiba ca angajat un jurist sau poate plati separat pentru serviciile acestuia atunci cand i se solicita?
Absolvent(a) L.L.S sau/ si Litere, experienta in traduceri minim 5 ani, autorizat pentru cel putin o limba straina, cunoscator al pietii traducerilor. Pentru mai multe discutii imi puteti trimite mesaj privat si putem discuta detaliile mai departe.
Vreau sa imi deschid o firma si caut avocat pentru a se ocupa de toate demersurile referitoare la dosarul de infiintare. Stiu ce trebuie sa contina insa am nevoie sa stiu la cat se ridica serviciile unui avocat care sa se ocupe de toate acestea. Totodata caut asociat care sa fie de preferinta PFA si sa cunoasca bine piata traducerilor.