avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 241 soluții astăzi
Forum Activitate Suzette

Activitate Suzette

In anul 2010 am realizat venituri astfel:
- 4 1/2 luni salariu la o societate comerciala
- 1 1/2 luni somaj
- 6 luni salariu la alta societate comerciala
As dori sa-mi spuneti daca trebuie sa depun vreo declaratie fiscala pana la 16 mai 2011 privind veniturile realizate, in baza fiselor fiscale primite de la cele doua societati comerciale.Pentru perioada de somaj nu am primit nicio fisa fiscala.
Multumesc anticipat pt.raspuns
Răspuns la discuția Pensie anticipata partiala
Nu am inteles daca la aceasta data indeplinesc conditia de stagiul copmlet de cotizare.
Sunt femeie si am data nasterii:03.01.1956
Stagiul de cotizare la aceasta data:29 ani si 8 luni,din care: activitate in grupa a II-a in perioada 01.07.1990-01.07.1998 si 1 1/2 luni somaj in 2010.
As dori sa stiu cand pot solicita pensionare partiala anticipata si ce procent de penalizare mi se va aplica?
Multumesc anticipat pt.raspuns!
Discuție Impozit cladire
Sunt coproprietar la un apartament cumparat impreuna cu sotul si coproprietar in procent de 50% cu mama mea in urma succesiunii dupa decesului tatalui meu.
As dori sa stiu daca in aceste conditii se considera ca am doua proprietati, deoarece mi s-a perceput impozit suplimentar pentru coproprietatea dobandita prin mostenire.
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Răspuns la discuția stagiul complet de cotizare
Multumesc pt.raspuns.
Sunt femeie ,nascuta in 03.01.1956.
Stagiul de cotizare la aceasta data:29 ani si 1 luna.
Perioada de activitate in grupa a II-a : 01.07.1990 - 01.07.1998
As dori sa stiu, in principiu la ce data as putea solicita pensie anticipata partiala, chiar daca momentan este sistata.
La pensie anticipata partiala se ia in calcul ca stagiu de cotizare sporul pentru stagiul lucrat in grupa a II-a de munca ,astfel incat sa se indeplineasca stagiul complet de cotizare necesar pensionarii anticipate partiala?