avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Activitate Mihai.G

Activitate Mihai.G

Buna seara,

M-am angajat de curand si am primit un contract de munca pe perioada determinata de 3 luni.De la resurse umane mi-au spus ca acesta perioada este de proba.
Intrebarea este: cum pot sa aflu daca angajatorii imi platesc toate contributiile la stat
(pensie,sanatate..etc) aceste 3 luni, cat si in eventualitatea unei prelungiri.
Mentionez ca inca nu am incasat salariu si nu o sa primesc fluturas.

Multumesc anticipat
Buna seara.
Am o intrebare in legatura cu preluarea unei gestiuni a unei societati comerciale.
Doresc angajarea la o societate comerciala (magazin mixt) si mi se impune preluarea gestiunii de la angajatul care urmeaza sa plece, in lipsa oricarui contract de munca sau intelegere scrisa intre reprezentantul societatii si mine.
Acest lucru este legal, sau inventarul are vreo valoare tinand cont ca nu sunt angajat ?;cum ar trebui sa abordez problema fara a comite vreo greseala care sa mi se poata imputa dpdv legal tinand cont ca vreau sa ma lucrez la aceasta societate?

Multumesc anticipat, Mihai. G
Buna ziua.

Am si eu o intrebare despre cum se pot recupera banii alocati de proprietarii unui bloc in vederea reabilitarii acestuia in conditiile in care proiectul stagneaza,nefiind nici in evidente pentru urmatorii ani?

Multumesc anticipat