avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1005 soluții astăzi
Forum Activitate stefaniaerica

Activitate stefaniaerica

Discuție CREDIT BANCA
Buna ziua am si eu o intrebare. Am facut un credit la banca i nu am mai putut sa platesc ratele. De cateva zile ma tot suna cei de la firma de recuperare ca o sa ma execute silit. Mentionez faptul ca nu am bunuri pe numele meu si stau cu o matusa. O pot executa silit pe matusa mea fiind ruda de gradul 1? cel de la firma de recuperare asa mi-a zis, dar eu stiam ca nu se poate. Ma puteti ajuta cu un raspuns.Va multumesc
Discuție AGENT TERMIC
AM SI EU P PROBLEMA CU ADMINISTRATORUL BLOCULUI UNDE LOCUIESC. SUNTEM DEJA IN 1.11.2012 SI NU VREA SA DEA DRUMUL LA CALDURA PE MOTIVUL CA NU VOR TOTI LOCATARII BLOCULUI. EU STIAM CA IN LEGE SPUNE CA DACA UN SINGUR LOCATAR VREA CALDURA TREBUIE SA AIBE CALDURA. MA PUTETI AJUTA CU UN RASPUNS SI CU NUMARUL LEGII DACA SE POATE CA SA MA DUC CU EA LA ADMINISTRATOR SA O VADA. SI SA-MI SPUNETI CE TREBUIE SA FAC IN ACEASTA PRIVINTA?
VA MULTUMESC
As vrea sa stiu in ce conditii se poate vinde o societate comerciala cu datorii la stat si daca dupa vanzare asociatii si administratorul mai au vre-o obligatie fata de stat? Va multumesc.
Răspuns la discuția credit banca
Va multumesc pentru raspuns.
Discuție credit banca
Am si eu o problema in legatura cu un credit. Acum un an am facut un credti si de cateva luni nu am mai avut posibilitatea sa il platesc. Nu mai lucrez si nici sotul nu lucreaza. Primesc mereu plicuri de la firma de recuperare credite si ultimul plic pe care l-am primit spune ca daca nu platesc o anumita suma se va ajunge in situatia sa fiu nevoita sa restitui intraga valoare a creditului anticipat, si ca se va ajunge la executare silita. Intrebarea mea este ce se intampla deca eu nu am posibilitate sa platesc creditul. Tin sa mentionez fatul ca este luat cu buletinul nu am girat cu nimic si nici locuinta unde stau nu este pe numele meu sau al sotului stam la o ruda nu avem bunuri pe numele nostru. VA MULTUMESC. Astept raspuns de la dumneavoastra.
As vrea sa stiu daca asociatia de proprietari are dreptul sa opreasca caldura de la subsol daca nu sunt toti locatarii de acord? X-( Tin sa mentionez ca doar 5 din locatarii blocului nu sunt de acord cu oprirea caldurii.