Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... AGENT TERMIC
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

AGENT TERMIC

AM SI EU P PROBLEMA CU ADMINISTRATORUL BLOCULUI UNDE LOCUIESC. SUNTEM DEJA IN 1.11.2012 SI NU VREA SA DEA DRUMUL LA CALDURA PE MOTIVUL CA NU VOR TOTI LOCATARII BLOCULUI. EU STIAM CA IN LEGE SPUNE CA DACA UN SINGUR LOCATAR VREA CALDURA TREBUIE SA AIBE CALDURA. MA PUTETI AJUTA CU UN RASPUNS SI CU NUMARUL LEGII DACA SE POATE CA SA MA DUC CU EA LA ADMINISTRATOR SA O VADA. SI SA-MI SPUNETI CE TREBUIE SA FAC IN ACEASTA PRIVINTA?
VA MULTUMESC
1-Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele acesteia care,in interesul general al proprietarilor poate dispune masura de deschidere sau sistare furnizare utilitati
Administratorul de imobil este simplu angajat cu limita de competenta sa execute dispozitiile adunarii generale,ale presedintelui si comitetului executiv
2-De regula,in cadrul imobilelor de locuit in comun regula generala este ca majoritatea hotaraste,minoritatea are obligatia sa respecte hotararea
3-Analizati si cu alti proprietari necesitatea beneficierii de caldura si in raport de concluzii contactati presedintele de asociatie