avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Activitate Alin-Ionut

Activitate Alin-Ionut

Sunt orfan de ambii parinti si totodata student, de aici rezulta o pensie de urmas de 550 lei. Pot cumula pensia cu un salariu daca m-as angaja? Mentionez ca am si bursa sociala de 350 lei
si daca tai tevile care imi trec prin casa pe motiv ca vreau sa pun mobilier sau altceva in acea zona? atunci vecinii de deasupra nu vor mai avea caldura.
oare alesii nostrii s-au gandit ca ne incomodeaza tevile care ne trec prin casa fara voia noastra?
Răspuns la discuția Orfan
Creditul a fost facut printr-un magazin. Nu cred sa fi avut asigurare de viata ...
Răspuns la discuția Orfan
Tatal meu a facut un credit pentru nevoie personale la raiffaisen bank in anul 2005 , platind la zi toate ratele pana in 14 septembrie 2006 cand a decedat. Mama a incercat sa plateasca in continuare insa s-a imbolnavit si nu a mai putut sa plateasca. A platit pana in 2007 luna septembrie. Datoria a fost preluata de EOS KSI ROMANIA si am primit o instiintare de la ei in luna arpilie a acestui an. Cei de acolo mi-au zis sa le trimit o copie a certificatului de deces caci este posibil sa scap de acea datorie insa peste o luna am primit mai multe telefoane in care mi se spunea ca voi fi dat in judecata daca nu achit datoria. De frica am inceput sa achit cate 100 lei pe luna. Mai am de plata 1800 lei insa nu pot face fata mai ales ca am inceput facultatea si inca nu am primit nici bursa. Este vreo posibilitate sa scap de aceasta datorie? Va multumesc anticipat pentru raspuns indiferent de acesta
Discuție Orfan
Sunt orfan de ambii parinti si student in anul 1 la o facultate de stat. Am ramas cu o datorie de pe urma tatalui meu care a decedat acum 4 ani. Am inceput sa platesc din ea si astfel am intrerupt prescriptia. Pot cumva sa mai scap de acea datorie daca aceasta a fost preluata de o firma de recuperari creante? Mentionez ca am pensia de 550 lei ...
Răspuns la discuția Impozit pe proprietate
am rezolvat si cu impunerea pe rol. trebuie sa mai fac ceva anume sau pot considera ca nu mai platesc impozitul? Toate cele bune
Răspuns la discuția Impozit pe proprietate
succesiunea este finalizata. unde anume trebuie sa ma duc si cu ce acte? o seara placuta
Sunt student in anul 1 , si orfan de ambii parinti. Pensia este de 550 lei. Sunt obligat sa platesc impozit pe apartamentul ramas mostenire? Sau pot sa fiu scutit de acea taxa?