Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Impozit pe proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Impozit pe proprietate

Sunt student in anul 1 , si orfan de ambii parinti. Pensia este de 550 lei. Sunt obligat sa platesc impozit pe apartamentul ramas mostenire? Sau pot sa fiu scutit de acea taxa?
buna ziua.
daca dezbateti succesiunea in mai putin de 2 ani de la data decesului defunctului nu aveti obligatia de a plati acest impozit.
succesiunea este finalizata. unde anume trebuie sa ma duc si cu ce acte? o seara placuta
ati obtinut deja Cm-ul?
daca da, mergeti si faceti schimbarea de rol fiscal.
am rezolvat si cu impunerea pe rol. trebuie sa mai fac ceva anume sau pot considera ca nu mai platesc impozitul? Toate cele bune