avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1138 soluții astăzi
Forum Activitate tweety_baby

Activitate tweety_baby

Răspuns la discuția termen reabilitare judecatoreasca
Cum stie persoana respectiva ce fel de reabilitare are de facut???Va multumesc
Răspuns la discuția Perioada de incercare
Va multumesc frumos
Răspuns la discuția Perioada de incercare
Pedeapsa a fost 1 an si 6 luni inchisoare si presupun ca termenul de incercare este de 2 ani ,rezultand pedeapsa cu termen de incercare 3 ani si 6 luni.Daca ar fi cu supraveghere acest lucru ar fi mentionat in hotararile judecatoresti???Sau cum ar lua la cunostinta acest lucru ??Dupa aceasta perioada reabilitarea se face prin deschiderea unui nou proces???Va multumesc
Răspuns la discuția termen reabilitare judecatoreasca
Buna seara pentru reabilitare se deschide un nou proces?Va multumesc
Buna seara am o intrebare in aceasta perioada de incercare persoana acuzata,respectiv care a primit o pedeapsa cu suspendare trebuie sa se prezinte lunar sau la un anumit interval de timp la politie sau vreo institutie de genul???Cine stabileste acest lucru sau cum se poate afla??Va multumesc
Răspuns la discuția concediere
Va multumesc mult
Discuție concediere
Buna ziua,in cursul acestei dimineti am fost sunata de catre seful meu pentru a ma anunta ca voi fi data afara,pentru faptul ca nu isi mai permite sa plateasca atatea persoane.Mentinez faptul ca lucrez intr un fast food si suntem 4 angajati si o sefa pe toate turele.Dar problema este ca acum o luna de zile el a angajat 2 persoane intr o perioada cand nu mergeau vanzarile si chiar nu isi permitea sa ma platesca inca 2.As dori sa stiu daca am dreptul la plata zilelor de concediu pe perioada lucrata si daca am dreptul la preaviz si daca nu doreste sa ma tina in perioada de preaviz daca imi poate fi platit???Exista riscul daca le cer aceste lucruri sa imi faca rau si sa imi incheie contractul cu litera I ?????Va multumesc