avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Activitate anonim87

Activitate anonim87

buna ziua.beneficiez de imdeminzatie pt cresterea copilului si intre timp m-am hotarat cu cateva fete sa infiintam un grup de ,,ursitoare pt botez,, .credeti ca ma va afecta asta ,ma gandesc sa nu mi se opreasca indeminzatia.
poate ma puteti ajuta cu un sfat,e clar ca este un venit in plus si trebuie declarat dar nu stiu cum sa procedez.astept si eu un rasp sau sfat.
va multumesc o zi minunata sa aveti.
Răspuns la discuția executare silita
tocmai asta ziceam si eu cunosc persoane care au intarziat aproape un an si nu li sa intamplat nimik. bn eu nu vreau sa se ajunga aici dar ma cam sperie chestia cu ,, executare silita,,.va multumesc din suflet.
Răspuns la discuția executare silita
dar pt o suma asa mica se poate ajunge la asa ceva.in contractul de credit nu am pus garantie a fost facut pt nevoi personale.eu am incercat sa le spun sa ma mai lase pana pe 21 martie si nu vor oare credeti ca inainteaza asa repede?
buna seara.am un credit facut in aprilie 2007 de 10.000 la banca.de anul trecut (2010)din decembrie nu am mai putut sa platesc mi sa comunicat ca am 70 si ceva de zile restanta suma ar fi in jur 850 penalitati.ma tot suna unii de la o firma de recuperare si mi-au trimis si scrisori ca ar decurge la executarea silita. la credit ar mai fi de pus 3600 ron.am incercat sa pun cat am avut dar nu pot ajunge la o intelegere cu banca,si mai nou mi-a zis ca imi da creditul mai departe.astept si eu un sfat,va multumesc.
Răspuns la discuția Abonamente false
In gestiune totul a fost ok .Sa platit si plata in avans pe 2 luni si plus un depozit de 150ron pentru activarea contractului, dar nu stiu cum, si titularul spune ca la aceea data nu era in tara si de aceea a facut plangerea.
pana la urma se poate intra si in posesia convorbirii verbale(ce sa vb )sau doar sursa data ora etc
Răspuns la discuția Abonamente false
va mai deranjez cu o intrebare cine poate sa aiba acces la declaratia care am dat-o eu?oricine?pt ca cealalta fata care a lucrat cu mine a venit si mi-a zis ca mi-a citit declaratia.cum se poate asa ceva?
Răspuns la discuția Abonamente false
buna ziua.nu exista o gestiune numai ca eu eram director de magazin.se faceau abonamente si pe numele meu si pe al colegei,iar la sfarsit de luna le verificam si le trimiteam mai departe la sediu ,si se pare ca acest abonament a fost facut in numele meu si nu a fost semnat iar eu la verificare am fost nevoita sa-l semnez pt ca era numele meu (numele se scria la calculator).
Răspuns la discuția Abonamente false
revin din nou daca doamne fereste se ajunge la instanta si ma acuza pe mine ca zice ca e semnatura mea pe abomament ,se poate sa ma inchida daca sunt insarcinata trebuie sa nasc in decembrie.
buna ziua.am lucrat la un centru de telefonie si de curand am fost chemata la politie si am fost audiata cu privire la niste abonamente care au fost facut la noi in magazin,problema este ca sunt semnate de mine dar eu nu imi aduc aminte omul ,la noi in magazin mai era o fata care nu demult a mai facut astfel de abonamente fara ca titularul sa fie de fata si eu cred ca ea are legatura si acest caz,si la fel am si declarat numai ca ea acum a venit la mine si mi-a zis ca a vb cu domnul care ne-a audiat si acest individ ne cere 400EURO ca sa inchida dosarul.eu ma stiu nevinovata si nu pot sa dau acesti bani.si ceea ce ma deranjeaza foarte tare ea a avut acces la declaratia mea pt ca zice ea cu ,,magarii ,, se fac multe.mai nou a venit la mine cu un tip care sa dat drept varul domnului care ne-a audiat si a zis ca nu putem sa facem nimic pentru ca daca noi nu il platim pe ala sa inchida dosarul se va ajunge in instanta.eu sunt si insarcinata si nu mai stiu ce solutii sa gasesc.va rog sa-mi raspunde-ti urgent daca se poate o zi minunata.