avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1831 soluții astăzi
Forum Activitate lory172

Activitate lory172

Va rog sa ma ajutati cu o informatie...daca se poate...
Sunt super dezamagit...sunt la al treilea an in care stau cu masina in garaj #-o...si asta nu pt ca nu as vinde-o...ci pt ca valoarea ei s-a injumatatit dupa o jum de an dupa ce am cumparat-o...in fine...nu va plictisesc cu detaliile mizeriei mele...
Va rog sa-mi spuneti daca se castiga recursul la Curtea de Apel Cluj pt ca termenul e in iunie si pana atunci stau ca pe ace...daca cumva stiti vreun caz...a castigat...nu a castigat...ca sa nu mai bag alti bani in avocat, drumuri,,etc.:(

Va multumesc anticipat...
Pentru o taxa de 1000 nu cred ca are rost sa mergeti in instanta, pentru ca doar avocatul mie mi-a cerut 2000 ron, dar taxa mea este de 3800 euro...
Ma scuzati ca nu va dau sperante...dar va spun asta pentru a nu pierde bani si timp pentru o cauza care nu prea are sanse de castig...din cate stiu eu la masinile noi nu au mai existat cereri...
Dar daca un angajat -personal didactic auxiliar cere concediu fara plata pentru o perioda de o luna din motive personale?
Exista posibilitatea de a-l obtine?
Răspuns la discuția Taxa auto
Va rog sa ma scuzati si pe mine pentru raspuns...sper si eu sa fie bine...pentru ca am lucrat din greu pentru a-mi cumpara masina asta si ma doare sa vad cu cata nonsalanta ne taie statul craca de sub picioare...eu imi iubesc tara...si am facut tot posibilul sa ma intorc tocmai pt ca imi doresc sa stau acasa...urasc tara care au creat-o politicienii...plina de lucruri inexplicabile si de idioti care traiesc in vile de milioane de euro si ne explica la noi cum sa train cu 700 de lei /luna...
Va multumesc mult pentru informatii si pentru ca ma incurajati...
Eu am depus actele pentru inaintarea procesului in mai 2010.Un cumnat de-al meu le-a depus in iunie 2010. Lmine trebuia sa-mi iasa sentinta in 17 sept 2010, iar la el in oct.2010. La el i-au iesit in 03 sept, iar masina este deja inmatriculata, iar pe mine m-au amanat din 16 sept pana in 03 oct, cand mi-a iesit o sentinta revocabila, adica cu drept la recurs din partea statului(la cumnatul meu i-a iesit executorie). in data de 06 oct a aparut o ordonanta de urgenta prin care statul impune prefecturilor sa faca recurs la toate sentintele castigate de oameni.
Deci, ce spuneti,asta e dreptate?
Acum mergem la curtea de apel de la Cluj sa vedem ce iese, mi-au dat termen 26 noiembrie.Avpcatul spune ca sunt sanse, dar nu poate stii sigur daca voi castiga, desi EXISTA LEGE SCRISA CUM CA TAXA E ILEGALA, pt masinile aduse din comunitate.
La 2 prieteni de-ai mei-sot si sotie, la el i-a iesit sentinta in 06 si si-a inmatriculat masina, iar la nevasta-sa in 07 si au facut recurs, ca la mine. AVOCATUL spune ca va face un referat cum ca statul discrimineaza...
Va rog spuneti-mi, se castiga sau nu?
Am uitat sa precizez... eu nu am platit taxa...masina e cu nr de Italia...acuma vreau sa o inmatriculez... am mers in instanta pt ca nu mi se pare normal sa platesc taxa de poluare 4600 euro pt o masina din 2004 in stare perfecta...
Răspuns la discuția Taxa auto
Am depus actele la Zalau...in mai...
Poate sa o respinga chiar daca exista lege cum ca taxa este ilegala pt masinile aduse dintr-un stat comunitar?
Va multumesc mult pr informatii...si sper totusi sa nu aveti dreptate:((
Răspuns la discuția Taxa auto
Ok...ma bucur ca mai exista cineva in tara asta care se bucura ca e roman...sunt curioasa cat castigati pe luna de sunteti asa de patriota...sau poate dvs vi se pare normal sa platesc dupa o masina aproape nou-nouta, care nu scoate gram de fum 4600 euro taxa de poluare...dupa cum ziceam cumnatul meu a primit o sentinta executorie...si dupa 2 zile a inmatriculat masina...depunand actele la o luna dupa mine...
Va multumesc oricum pentru informatii
Discuție Taxa auto
Eu am depus actele pentru inaintarea procesului in mai 2010.Un cumnat de-al meu le-a depus in iunie 2010. Lmine trebuia sa-mi iasa sentinta in 17 sept 2010, iar la el in oct.2010. La el i-au iesit in 03 sept, iar masina este deja inmatriculata, iar pe mine m-au amanat din 16 sept pana in 03 oct, cand mi-a iesit o sentinta revocabila, adica cu drept la recurs din partea statului(la cumnatul meu i-a iesit executorie). in data de 06 oct a aparut o ordonanta de urgenta prin care statul impune prefecturilor sa faca recurs la toate sentintele castigate de oameni.
Deci, ce spuneti,asta e dreptate?
Acum mergem la curtea de apel de la Cluj sa vedem ce iese, mi-au dat termen 26 noiembrie.Avpcatul spune ca sunt sanse, dar nu poate stii sigur daca voi castiga, desi EXISTA LEGE SCRISA CUM CA TAXA E ILEGALA, pt masinile aduse din comunitate.
Alta faza tare, la 2 prieteni de-ai mei-sot si sotie, la el i-a iesit sentinta in 06 si si-a inmatriculat masina, iar la nevasta-sa in 07 si au facut recurs, ca la mine. AVOCATUL spune ca va face un referat cum ca statul discrimineaza...
Nu pot sa cred ce se intampla in tara asta,,,daca stiam nu ma intorceam in veci in tara asta de c___t.
Daca careva dntre voi a mai trecut printr-un recurs, va rog spuneti-mi cu a iesit, se castiga sau nu?
VA MULTUMESC SI SPER CA V-AM FOST DE FOLOS...