avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Activitate mateimire

Activitate mateimire

buna seara as avea o intrebare daca ma puteti ajuta va rog frumos si anume : daca te-ai casatorit in uk si tot in uk divortezi mai este nevoie sa anunti casatoria si in romania ? ( mentionez ca casatoria a avut loc pe 24 septembrie si se poate divorta de-abia peste un an , si ca in romania nu este anuntata casatoria ) va multumesc anticipat si astept raspunsul dvs .
Discuție Taloane CFR
Buna ziua am o intrebare si o rugaminte in acelasi timp....mama mea e pensionara pe caz de boala de 7 ani de zile si dupa cum stiti la sfrarsit de an odata cu cuponul de pensie se primesc acele bilete de calatorie pentru a beneficia de reducere de drum. problema este ca dansa doar in primul an a primit acele cupoane in rest nu a mai primit niciodata. a venit postasul doar cu cuponul de pensie dar cu acele bilete nu. Ce ar trebui sa faca ? unde sa se duca? ar putea face o plangere? Cum ar putea sa beneficieze de ele? Va multumesc frumos si astept un raspuns.
Discuție buna ziua
Buna ziua as avea nevoie de niste raspunsuri din partea dvs daca se poate: am fost cu sotul meu si am depus cerere la tribunal pt divort de comun acord, am primit citatia pentru data de 27 ianuarie2011, problema este ca eu plec
din tara si voi munci acolo, deci nu voi putea sa ma prezint in data de 27 ianuarie 2011. am facut o imputernicire pe numele mamei mele sa ma reprezinte in procesul de divort. Intrbarea mea este ce anume sa fac cu acea procura trebuie sa o depun inainte undeva sau e suficioent ca in data de 27 ianuarie sa se prezinte mama mea cu acea procura la tribunal si cu dovada ca locuiesc in strainatate? as avea nevoie de lamuriri. Va multumesc frumos! Mirela Matei
Buna ziua as avea o intrebare daca ma puteti ajuta.......mi-am depus dosarul la AJOFM Brasov si trebuia sa merg in data de 7 septembrie 2010 la viza aceea lunara. problema este ca am plecat in strainatate deci nu am ajuns la prima viza lunara. Acum ma voi intoarce in tara. intrebarea mea este as mai putea beneficia de indemnizatie ? daca da ce ar trebui sa fac? trebuia sa fac o cerere de suspendare inainte sau se mai poate face in aceste 3 luni?
Astept un raspuns cant mai curand. Va multumesc frumos !